Oyun evi açmak istiyoruz

Peerren soruyor: 10

Olabildiğince yakın bir zamanda 1-5 yaş arası (yaş aralığı değişebilir) bir oyun evi açmayı istiyoruz. Sabah belirlenecek bir saatte yavrularınızı servisle alıp, yine akşam / akşam üstü aynı adrese teslim şeklinde bir yer. 

 
Böyle bir yerde olmazsa olmaz dediğiniz nedir. Neler olmalı, 
Neler beklersiniz yada nasıl bir yer olsun istersiniz. ??


Tüm bilgi / tecrübe / akıl için şimdiden teşekkür ederim.
İnş Oyun Evinde görüşmek üzere :))

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


nurus

şehir belirtirseniz daha net olur sanırım..

şimdiden hayırlı olsun..


Peerren

İstanbul, Bahçeşehir (kesin olmamakla birlikte). 

İnş hayırlısı :))


yeniden

şimdiden hayırlı olsun.izmir şubenizide bekleriz :)))
ilk aklıma gelen her odalarda bahçede vs...kamera isterdim.netten izleyebilmeliyim gün içinde...


nurus

servislerin güvenliği önemli bence.


sağlam oto koltukları olan ve yolculuk esnasında kemerleri bağlanmış yolculuk yapılmasına dikkat ederdim.gün sonunda eve dönerken başlarında eğitimci olmayan,serviste bir o yana bir yana hoplayıp zıplayan çocuklarla dolu servisler görüyorum.hatta yaz sıcağında servis kapısı açık gidiyordu.aman allahım !!!

 herşeyin başı güvenlik.sonrasında ise hijyen,konfor ve lüx.


Bahcesehir2012

Merhaba,


Açmayı planladığınız oyun evi ile ilgili son durum nedir?ipekkusgoz

Ben de merak ettim görünce.Benim de bir ara hatta hala yapmayı düşündüğüm bir iş(di).


lalena

Yavaştan bende düşünmeye başlarım gibi... Kreş için 1 yıl daha bekleyeceğimiz için bu bir yılı dolu dolu geçirsin diye maliyetine organizasyon yapasım var :)


Peerren

Merhaba,


Çok zaman önce böyle bir düşüncemiz vardı, okuduk, araştırdık ve yapamadık. Çok çok riskli bir iş. 
Biz oyun evini açmak istemekte ki en önemli neden oğlumuzdu. Kendi oğlum için tüm istediklerimi biliyorum ki başka annelerde hayal ediyor - istiyordur ama olmadı. 

Risk sadece tutulması, para kazanma yada başarı değildi bizim için. Risk çocukların sağlıkları, psikolojik gelişimleri. Doğru öğretmenleri + yardımcı pedagog ve çalışanları bulmak çok zor oldu. 

Biz yapamadık ama inşallah bunu başaran arkadaşlarım çok olsun. Bol bol görüşelim :))

Mutlu keyifli günler :)ipekkusgoz

Ben de oğluma daha özgür bir oyun alanı olsun diye oturduğumuz apartmanda bir kiralık daire ilanı görünce bu hayallere dalmıştım. orayı tutup, tün oyuncak ve kitaplarını oraya taşıyıp ona ait bir 'oyun evi' idi ilk aklıma gelen. Sonra ma yalnız olmaz ki parkta sitede ki arkadaşları da gelir,yalnız kalmaz ile bir adım daha ileri gittim hayal dünyasında. Sonra ben o kadar çocukla baş edemem ama onlar için ev yapımı şeyler yapıp yediririm deyip tabiri caizse 'tozuttum':)). Sonra bu kiralık ev tutuldu. Bir kaç ay sonra yan binamızda çatı dublexi 200 m2 bir başka kiralık ilanı gördüm. Krası 3000 tl olduğu için hiç bir şey yapamamdım tabii. Ama boş kaldığı 4 ay süresince önünden geçtiğim her sefer kafamı kaldırıp o daireye bakmaktan da alıkoyamadım kendimi. Nihayet geçen gün ilan kalkmıştı.Ben ve hayallerim rahat bir nefes aldık:). Geçen gün Çakma Anne kitabında benzer bir şey okuyunca aslında hiç de hayallerde kalası bir şey gibi gelmedi ama artık gerçekleştirme isteğim de kalmadı.


Demgul

İpekkusgoz tamda benim hayallerim. Etrafta yakın park yok yakın kreş anaokulu oyun grubu yok.mahallesinde yaşıtı yok. Ve bu yüzden çok istiyorum. Benim oğlumdan öncede hayalimdi şimdi dahada perçinlendi ama hayalden öteye gidebilirmi bilmiyorum.


Cevaplamak için Üye ol