sütü sağıp biberonla vermek

demirin_annesi soruyor: 6

selam,
demir sürekli emerken uyuyakaldığı için ara ara sağıp biberonla veriyorum.Biberonla verdiğim zaman içim çok rahat etmiyor, acaba sütün koruyucu özelliği ya da vitaminleri azalıyor mudur?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ozdenin_oykusu

emzirmek gibiis yok tabiki.emzirmenin yerini de hiç bir şey tutmaz.ama veridğin anne sütü ise her şekilde değerlidir.ben 4,5 ay sağıp biberonla besledim.sadce cam biberon kullandığınızda yararlı vitaminler cama yapışıyor diye duymuştum.onun dışında bir sorun yok.afiyet olsun bebişine.sağlıkla büyüüsn inşallah


ediluj

kıyamam  ona,bana emerken uyuya kalırsa yanaklarına dokunun,memeyi ağzından çıkartıp tekrar verin demişlerdi..gercekten daha uzun emiyo boylelikle..meme  gibisi yok,süt yapımınıda arttıran emmek..uygun koşullarda sağıp saklarsanız vitamin kaybı olmuyor sadece cam kaplar önerilmiyor..sevgiyle kalın


deniss

demirin annesi, birazcık çenesine parmağınla bastır, yanaklarına dokun, onunla konuş. ilk 3 ay mümkünse biberon verme demişti doktorumuz bana. memeyi bırakma ihtimali olabilir demişti. ama bazen verdim ben,mecbur kaldığım zamanlarda. çok zor aldı ama ben mastit olunca hastahanedeyken mecbur biberon aldı.  süt saklama poşetileri kullandım lansinoh markasının çok da memnunum. hatta hala derin dondurucuda ocak ayının sütleri duruyor, kahvaltılarında kullanıyorum :) sütün özelliklerinin değişmediğini düşünüyorum çünkü doktorlar öneriyor süt sağmayı. ama ennn güzeli tabiki demir bebeğin doğal yollardan, seni emerek beslenmesi. sen onu uyandırmada ısrarcı ol biraz bence, sevgiyle kalın


jise

Sütün içeriğinde bir değişim olmaz fakat sizin süt üretiminiz bebek ağzı ile uyarılmadığından oldukça azalır.  İlk ay yaşadım biliyorum. Sütüm o kadar azaldı ki çoğaltmak için deliler gibi çabaladım.

Hiç biberon olayına girmeyin derim. Eğer sabrınız varsa emzirmek için çabalayın. Uyursa uyandırmayı deneyin (burnuna dokunarak, avuç içlerine masaj yaparak, bebeği dik konuma getirerek ) Herşeye rağmen uyumaya devam ediyorsa ve doymamışsa zaten kısa bir süre sonra kendiliğinden uyanacak ve tekrar emmek isteyecektir. Uzun süre uyanmıyorsa zaten doymuş demektir, sonuçta her bebeğin doyma süresi farklıdır. Bebeğin çenesi ve çekişi kuvvetlendikçe memede kalma süresi artacaktır. Bu olana kadar da o istediği her an emzirmeniz gerecek.

Biberonun akışına ve kavrama kolaylığına alışıp memeyi reddetme riski de var. Sabredin ve az olsada sık emzirin derim.
Kolay gelsin..


dileksem

Buzdolabinin rafinda en fazla 48 saat saklaniyor diye biliyorum ben. Tekrar arastirin isterseniz.


demirin_annesi

cok tesekkurler cevaplarınız için:)
durum şöyle gelişiyor zaten,emzirimeye başladıktan kısa bir süre sonra uyuyakalıyor,tabii doymuyor,sonra yatırdıktan yarım saat sonra uyanıyor ve bu bütün gün sürüyor.ne o doydugunu anlıyor ne de ben.
neler denemedimki uyandırmak için, başka zaman en ufak bi sese uyanan demir bey öyle derin uyuyorki emerken:) en sonunda bu çareyi buldum zaten, en azından tam doyduğunu anlayabiliyorum.
normalde emziriyorum,durum yukardaki gibi olmaya başlarsa sağıp vermeyi deniyorum.
hemen buzdolabına koyuyorum zaten ama aklımda hep bir soru işareti kalıyor.Cevaplamak için Üye ol