pre-aptamil / hipp = kabızlık?

maramara soruyor: 6

ogluma gün içinde 1 yada 2 kez mama veriyorum. 2 kutu pre-aptamil kullandık bir sorun yoktu daha sonra bu siteden de okuduklarımla Hipp 1 aldım. ve sadece 2-3 kez yedi. denk mi geldi yoksa mamadan mı kaynaklandı bilemiyorum 3 gun kaka yapmadı kucuk paşam kaldı ki kendisinin her bezi kirliydi bu zamana kadar :(( ve cok rahatsız oldu,gaz cıkartıyor, aglıyor, kızarıyor ama kaka yok.... bende dun gece zeytinyağlı kulak pamugu yontemını denedim ve bolca sıvı kıvamda kakalar cıktı. kabız dıyemem cunku cıkanlar sıvıydı, ama dun gecekı operasyonden beri gene sadece çişli kakalar. ne yapmalıyım? normal mi? kulakcubugu olayı hakkında da okudum burda olumsuz bakanlar da var, doktorum yap dedi diyenlerde. offff canım sıkkın. ne kadar beklemeliyim? ne yapmalıyım kızlar yardım edin :(((

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


maramara

ama bu zamana kadar boyle bır sorun yasamamıstık; her bezımız sapsarıydı. mama degısınce mı oldu olacagı mı vardı anlayamadım ki. 3 gun daha beklıyeyım,devam ederse dedıgınız gıbı pre aptamile doneyım ben. gene de devam ederse dogruuu doktora hormon kontrolune! dun geceden berı tık yok gene... hanı hep aynı mama olmasın dedım ama yanıldım herhalde. bebekler degısıme pek acık degıller sanırım. cevaplarınız ıcın tesekkurler kızlar.


maramara

pre aptamile geri donduk ve 3. gunden sonra duzeldı kak olayımız. demekkı mama kaynaklıymıs kabızlıgımız. cevap yazan herkese tesekkurler. her bebege gaz yapan, kabız yapan mama farklı demekki. similac denek istiyordum vazgectım :((


demirin_annesi

selam

ben de günde 1 kez mama veriyorum,smilac kullanıyordum.gecen hafta hipp denemek istedim ve benim oglumun da günde 5-6 yı bulan kakaları 1 e düştü.

sanırım hipp biraz yogun bir mama oldugu için kabızlık yapabiliyor.şimdi smilac a geri döndüm,düzelmeye basladı.


maramara

hipp'in pre olanı da varmıs ben 1 almısım :( sen hangısını denemıstın 1 mi pre mi? acaba dıyorum pre alsaydım kabız olmaz mıydı?


demirin_annesi

ben 1 olanını almıstım,pre olanını hiç denemedim.


Nicomedia

hımm hipp :/Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Prematüre bebek 0

Ek gıda 5

Kilo aldirici mama? 8

Mama 4