Emziren anneler Emzirme manupulasyoni

kuzey_mania soruyor: 8

Emzirme dogal bi surectir degil mi? Vucut uretir sutu...afrikadaki kadinda ,koydeki kadinda emzirir .Sut yapsin diye verilen recetelerden, uzulme sutun kesilir laflarindan,sutun nasil diye soranlardan gina geldi... Oyle yada boyle sut olmaz mi? Olmayanlarin neden olmuyo?? Illa pekmez-tahin-5litre! Su icip mi emzirmeli:(((

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CiciAnne

kimseye kulak asma sen. çocuğunun sağlığına, mutluluğuna odaklan.


Tosuncuk

Bebeğin emdiği sürece sütün oluyor hiç takma kafana ama 5 litre olmasada su içmeni tavsiye ederim.


nesrinzehra

sütün en iyi ilacı su ve uyku.bebeğin uyudukça sende bol bol uyu :-)
ve emzirmenin keyfini çıkar bizim memesiz 6.günümüz artık bırakıyoruz ve şimdiden özledim.


asna

3 yildir araliksiz emziriyorum, ne dogru dürüst uyuyabiliyorum, ne adam gibi beslenebiliyorum, 3 bebekli hayatta stres her daim mevcut faktör zaten... sütüm varmi? var.nesrinzehra

aslında evet birazda kısmet şans işi emzirmek.Allah kolaylık versin asna.


annevebebis

Olmayanların olmama sebebplerinden birini  psikolojik şartlanma olarak görüyorum. Ya sütün olmayacağına inanma ya da ister gözükse de emzirmek istememe süt üretimini kısıtlıyor ya da engelliyor gibi geliyor bana.


melusina

kendi deneyimlerimden bunun psikolojik olduğunu düşünüyorum.
Hamileliğim boyunca normal doğuracağım ve ne olursa olsun emzireceğim dedim
hatta 2 gün bile sütüm falan gelmezse bebeğime mama vermeye kalkanın canını yakarım dedim
çok şükür sütüm geldi ama bu sefer etrafta aynen dediğin gibi "sütün geliyor mu , benim sütüm böyle akardı , bu çocuk açlıktan mı ağlıyor ?" gibi moral bozucu laflar duydum. Daha 2. günüydü bebeğimin . Aldım karşıma hepsini " Bakın bu çocuk günde 10 bez kirletiyor demekki doyuyor dedim. Tabi uzun bir konuşmaydı. O günden beri sözler kesildi. Hiçbir zaman da sütümün kesileceğine inandırmadım kendimi. Şİmdi benim de akıyor hatta bazen fışkırıyor sütüm :)

Yalnız yorgunlukla çok alakası olduğuna inanıyorum. Uykusuz kaldığım bir gün sütümün azaldığını düşündüm verdim bıcırığı babasına uyudum ve yine eski haline döndüm.

Önce sütünün yettiğine inan
Sonra mümkün olduğunca dinlen
tabi ki bol bol su iç gerisi yalan


selencem

melusina, ben de en az 6 ay emzirmekte kararliydim. ama isler oyle olmadi. sut bitti, oglum gercekten acliktan agladi, mama vermedim emzirdim deli gibi ama artmadi. 1. ay sonunda mama takviyesine basladik. 3. ay itibariyle de sutum tamamen bitti. ama bol su bu isin sirri sanirim. su icip dinlenip kendini kasmamak lazim. bir de unutulmamali ki bu isler biraz yapi meselesi.


Cevaplamak için Üye ol