Diş fırçalama ve macun

sunny soruyor: 6

Merhaba, 2 yaşına girdik, dişlerimizi macunla fırçalamaya başlayabilir miyiz fikriniz var mı ?
Sabahları biraz fırçalıyorduk ama sanırım daha düzenli yapmamız gerekecek. Diş macunu kullanan varsa marka alabilri miyim ?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


Rahmet

bebeklerin dişleri çıktığı andan itibaren temizlemek gerekir, ilk başlarda nemli bir tülbenti parmağınıza dolayıp dişi/dişleri silmeniz yeterli olacaktır. Macuna gelince 4 yaştan önce yada tükürmeyi-çalkalamayı öğrenen kadar kullanmamak gerekir. Macunsuz fırça ile de dişler gayet güzel temizlenebilir. Macunun markasının bir önemi yoktur, macun bittikçe farklı bir marka almakta kullanmakta fayda var.


handeiledefne

ben nenedent kullanıyorum.butikbebe.com'dan alıyorum. günde iki kez, tükürmesine gerek yok,mercimekten daha az kullanıyorsunuz


seres_esra

hafif sürüyorum varla yo arası maksat fırçalama alışkanlığı kazansın


pakize_efe

ben doktorumuza sordum. ne kadar florur az olsa da cocuk macunlarında, 3 yasından once kaliteli bir tukurme sağlayamayacakları icin gerek olmadıgını soyledi. cok istiyorsanız mercimek büyüklügünde koyabilirsiniz dedi.


ozalp07

bizde rocs kulalnıyoruz. macunsuz fırçalıyorduk ama geçen hafta dr. artık macunlu fırçalayabilirsiniz. içinde florur olduğu için  yutmasında sakınca yok dedi. çünkü florur  da kullanmamızı istemişti önceden ama ben vermemiştim. 


berder

ben r.o.c.s kulanıyorum
Cevaplamak için Üye ol