Yenidogana zıbın mı body mi?

sanemsy soruyor: 9

Selam sevgili tecrübeli anneler,

Yenidogan bebege body+tulum mu yoksa alt ust ikili zıbınlı parcalar mı daha kullanışlı oluyor? Arkadaslarım body+tulum giydirmesi rahat dedi annem özellikle göbek düşene kadar 2 parca rahatolur dedi kafam karıştı:) tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


elummay

Body+tulum kesinlikle en rahatı.


guta

Body tulum en rahatı. Eğer iki parça giydirmek isterseniz, o zaman da alttan çıtçıtlı uzun kollu body ve patikli penyeden pantalonlardan. Bezden sızma filan olursa sadece pantalonunu değiştirirsiniz, o açıdan rahat oluyor aslında. Tulum da baştan sona değiştirmek gerekiyor. Ben zıbın hiç kullanmadım, yine kullanmayacağım sanırım.


ipekkgulnur

Bende zibin kullanmadim ama ilk gunlerde alisana kadar bir kac tane iyi olabilir. Bodyleri giydirmeye kotkuyor insan önceleri. Sonrasinda bol bol body pijama kullandik alt ust. Kullanimi tulumdan daha rahat ama tulumda tek parca guzel görünüyor ;)

Allah sağlıklı dogumlar nasip etsin.


bbade

Gobekle giysinin cok bir bagi yok ki. Eeen rahat body+tulum. Hem cok yakisiyor hem gazin kivranmasindan karni, beli acildi derdi yok. Ayaklari daha sicak.

Ben ogluma 10 tane tulum aldiysam 1 tane alt ust takim almisimdirbillurmelodi

tek kelimeyle body


nnunnis

Anneniz haklı göbek düşene kadar zıbın giydirmek daha kullanışlı oluyor sontrasında da içine alttan çıtçıtlı body üstüne de alt üst takım alın. Çünkü bebekler genellikle sıs sık kaka, kusmuk şeklinde kirlettikleri için çıkarması ve giydirmesi daha kolay oluyor. Ama tulum pek kullanışlı olmuyor. Hayırlı doğumlar dilerim şimdiden :)


baliko

Ben zıbın da almıştım ama pek kullanışlı bulmadım, göbeği 6. günde düşmüştü body ile bir sorun yaşamamıştık. Body bezi de tutması açısından rahatlık oluyor. İlk 3 ay ikili takım giydirmemeyi tercih ettim lastikli pantolonlar geniş de alınsa gaz probleminin olduğu dönemlerde karnına baskı uygulamasını istemedim, doktorumuz da bu yönde tavsiyede bulunmuştu. Mothercare kısa kollu pamuklu body ve kendinden eldivenli pamuklu tulumlardan memnun kalmıştım. Tulumun rahat ve boyundan uzun olmasına dikkat etmeli. Mümkünse yenidoğanlara çok minyon değilse 'newborn-yenidoğan' bedeni almamalı, 0-3 ayla başlamalı, gelişimine göre 3.ayı beklemeden de bir üst bedene geçilmeli diye düşünüyorum.


Aycadk

Body ve uzerine ayakli alttan acilan tulum kesinlikle yuruyene kadar da giydiririm . İlkinde oyle yaptim ikincide de yapiyorum. Gobekle bir alakasi yokki. Zibin kullanmasi zor bisey. Onden acilan body ler de cok kullanisli ben c&a dan almistim


mustafamami

kruvaze bodyler kafan geçenlere göre çok daha kullanışlı gelmişti bana... Cevaplamak için Üye ol