çikolata kisti ile gebelik

bilmiyorm38 soruyor: 8

Arkadaşlar 3,5  yaşında bi kızım varr.kaç aydır adet bitikminde mide ağrısı ,bulantı yayılan bi karın ağrısı,acillik oluyorum .her seferinde serum verip eve gönderiyolardı.3 hafta önce kadın doğum uzmanına gittim ve 2 tane çikolata kistim olduğunu söyledi 2 si de 3 cmden büyük 3.8cm dedi.3 ay hamile kalmaya çalış yoksa ameliyat dedi.intenette çok araştırdım .benim dururmumda olup hamile kalan varmı hamilelik sıkıntılımı geçiyor.hamilelikten öncemi olsam ameliyatı kafam çok karışık.çikolata kistiyle hamile kalan arkadaşlar lütfen görüşlerinizi bekliyorum

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


biranneikiyavru

Çikolata kistinden dolayı hamile kalamamıştım. Kistin olduğu yer önemli. Benim hamile kalma ihtimalini çok azaltıyordu. Laparoskopi yapıldı. 1 ay geçmeden ilk ilişkide hamile kaldım. Çok kolay bir operasyondu. Kist varken hamile kalındığında bebek büyüdükçe rahatsızlık verebileceğini söylemişti o zaman doktorum. Doktorun dediği gibi bir süre bekleyin isterseniz.


selen2012

Hic cocuk dusunmezken su an cikolata kistiyle ikinci cocuga hamileyim.9 haftalik hamileyim,ve bulantilarim cok fazla ama onla alakasi var mi bilmiyorum.


bilmiyorm38

kistiniz kaç cm di.selen2012 merak ettimbilmiyorm38

bide arkadaşlar çok ağrılarınız oluyormu? 5 aydır felan her adet sonunda ben çok kötü oluyorum.serumla felan ancak düzeliyorum.geçen ay bi serum taktılar geçmedi ağrılarım 2.taktılar öyle geçti,
biranneikiyavru

Evet, adetimin ilk günü hep çok ağrılı olurdu. İki kez ben de acillik olmuştum.


selen2012

5 cm gibi bir rakam hatirliyorum,sancilara gelince kabustu dogumdan once ve hatta hemen hemen 3 gun surerfi,ilk gun serumsuz olmuyordu,dogumdan sonra ise iki gun agri kesiciyle idare edebiliyorum,hatta hamile oldugumu bilmeden yine agri kesici kullandim.


isolde

9 ve 6'şar cm olmak üzere 2 tane  çikolata kistiyle hamile kaldım. adetlerim her zaman çok sancılı olurdu ve adetimin ilk 2 günü hep ishal olurdum. 2 sene önce evlendim. hemen çocuk düşündüğümüz için kadın doğum uzmanına gittim genel kontrol için , o zaman çıktı ortaya.

doktor bu kistlerle hamile kalman çok zor ve hamile kalsan bile kistler çok büyük , çocuk büyüdükçe kistlerin patlama ihtimali ortaya çıkar, ameliyat olman lazım dedi.
1-2 doktora daha sorduk , onlar da aynı şeyi söyleyince bende ameliyat oldum.
ameliyatın üztünden 1,5-2 ay geçti, hala adet olmamıştım, doktora gittim , hamile olduğumu öğrendim. ameliyattan sonra ilişki yasağı koymuştu ameliyat eden doktor (açık ameliyat olmuştum), kısacası ameliyata girdiğimde 3,-4 günlük hamileymişim meğer. sonra doktor doktor gezdik, aldıralım mı diye, hepsi doğur, etkilenseydi tutunamaz düşerdi dedi.
şimdi 13 aylık sağlıklı bir kızım var.
şimdi adet olduğumu bile anlamıyorum, o sorunları hiçbiri kalmadı.
hamileliğimde çok rahat geçti, çoğu zaman hamile olduğumu bile unutuyordum.bilmiyorm38

teşekkür ederim arkadaşlar ,bende 3 ay denicem,hamile kalamazsam ameliyat olcam.ama çok etkiledi beni umarım en kısa zamanda kurtulurum


Cevaplamak için Üye ol