flour kullanan var mı?

elifnazar soruyor: 4

ben bir forumda karşılaşana kadar flouru bilmez kullanmazdım.doktoruda birşey dememişti.bir forumda doktorun yazdıklarını okuyunca bende aldım.diş çürümelerine engel oluyormuş 12 yaşa kadar kullanıldığında.oğlum 3 yaşında ama o minicik şeyi veremedim bir türlü.daha ağzına almadan acı dedi durdu...acaba suda çözdürsem olur mu?siz nasıl veriyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


CokBilmis

Ben kızıma vitamin kullanmıyorum, gıdasına dikkat ediyorum ve yeterli miktarlda vitamin aldığını düşünüyorum.

Flor ise vitamin değil ve başlıca kaynağı içme suyu. Bizim içme suyumuzda ise flor olmadığına eminim.

Ben zymaflor kullanıyorum: http://www.ilacrehberi.com/cgi-bin/vademecum.asp?ilac=39355

Flor verirken içme suyu, sofra tuzu ve florürlü diş macunu içindeki flor oranları da hesaplanarak günlük oran belirlenmeliymiş. Söylediğim gibi bizim evde biz saf su içiyoruz, arıtılmış içinde hiçbir mineral kalmış bir su bizimki. Kızımın yiyeceklerine hala tuz katmıyorum (minimum miktarda katıyorum) ve kızım için diş macunu da kullanmıyorum.

Dolayısıyla ben kızım için florür tabletlerinin gerekli olduğuna inanıyorum. Yakın zamanda Kaş'a taşınacağım ve orada normal su içmeye başlayınca ise tabletleri keseceğim.

Şu linkte hangi koşullarda, ne kadar süre ile kullanılması gerektiği ayrıntılı olarak anlatılıyor: http://www.ilacprospektusu.com/ilac/127/zymafluor-0-25-mg-400-tablet-ambalaj


duduss

çokbilmiş bizde kaş ta yaşıyoruz . burada da normal su içmiyoruz.çeşme suları da pek temiz değil yazın çok su kesintsi oluyor depolardan kullanıyoruz. önceden bilgi vereyim dedim.  şu floruda ilk defa duydum. kaç yaşında veriliyor benim bebeğim 15aylı 12dişi var şunu duymuştum suyun ph değeri ne kadar yüksekse sağlıklıymış .


CokBilmis

duduss: Çok sevindim Kaş'ta bir nurturia annesi bulduğuma. Temmzu'da oradayım umarım. Eşim şimdiden orada zaten. Bana çeşmeden su içilmediğini söyledi ama benim ümidim yakınlarda bir yerlerden kaynak suyu bulabilmek. Eşim yayla gibi bir yerden bahsediyordu, en azından yakında köyler var. Bir yerlerde doğal su bulabilmek ümidindeyim. Bu kadar mı susuz kaldık gerçekten ya?

Bir önceki cevabımda verdim linki tıklarsan orada gerekli açıklamalar var. 6. aydan 16 yaşına kadar düzenli kullanmak gerektiği yazıyor. Ben de Kadir Tuğcu'yu dinliyorum bu konuda, kendi çocuk doktorumuz Hilal Mocan da önermişti. Gerçi yukarıdaki link zymaflor'u üreten ve satışından para kazanan ilaç firmasına ait. Biraz önyargıyla okumak daha yerinde olur sanırım :) Benim 16 yaşına kadar düzenli vermeye niyetim yok.

Gerçi bir kutunun içinde en az 2 sene yetecek kadar flor tableti var. Çok da kar getiren bir ürün değildir sanırım.


TATLI_CADI

kızım hala diş çıkarmadı,dr'umuz zimaflor verdi.ılık suda eritip içiriyoruz
Cevaplamak için Üye ol