rOta virüsü aşısı hakkında yardım

fkry37 soruyor: 10

oğlumu götürdüğüm doktorlar rota virüsü aşısı yaptırın dedi fakat biri 2 ile 4 ayda diğeri ise 3 ile 5 ayda dedi.bu aşıyı yaptırmak gerekli mi gerekli ise ne zaman daha uygun oluyor.aşı hakkında pek bilgim yok oğlumun canı boşa yansın istemiyorum

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


nnunnis

ben 3 ve 5. aylarda yaptırdım ama 2, 4, 6, aylarda yapılan 3 dozluk olan aşısı da var ve iğne şeklinde değil ağızdan veriliyor yani canı yanmaz tercih meselesi yaptırın yada yaptırmayın diyemem ama önemli bir aşı bence.


cnst

Ben de 3 ve 5. aylarda yaptırdım 2 doz. Ağızdan damla şeklinde bir aşı. doktorumuz yaptırmamızın iyi olacağını söyleyince biz de yaptırdık. İleride sorun yaşayabilme ihtimaline karşı bir tedbir sadece...


ruzgar11

3 ve 5. ayda iki doz halinde yaptırdık. devlet karşılamıyor ama bizim doktorumuz okan bey yapılması gerektiğini belirttiği için bir an bile sorgulamadan yaptırdım.. önemli bir aşı..


ketrin

bizde özelde 3. ve 5.ayda yaptırdık. doktorumuz yaptırmamızın iyi olacağını söylemişti. takdir sizin yinede.


melihece

aşı takviminize göre değişir aylar. 2. ayda yaptırdıysanız 4 ayda 3. ayda yaptırdıysanız 2. dozu 5. ayda yaptırıyorsunuz. yani zaman tercihi sizin ben 3 ve 5 i seçmiştim. agızdan damlatılan canlı aşıdır.zehirli ishalden korur. benim tavsiyem yaptırmanızdır. bu arada canlı aşı olduğu için 3 gün boyunca hamile ve kemoterapi gören yakınınız varsa görüşmeyin derim. canlı aşı olduğu için 3 gün boyunca dışkıyla atılıyor. sevgiler...gulsumyusufali

biz rota virüsü aşısı yaptırmayanlardanız.ve bunun bedelini de çok ağır ödedik.yavrum şiddetli ishal oldu bütün tahlilleri yaptık ve sonuç rota virüsü olduğuydu.ve çok sıkıntı yaşadık size tavsiyem biran önce aşıyı yaptırmanız.Allah korusun siznde bebişinizin de başına gelmesin.


burcumiray

Bende rota aşısı yaptırmayanlardanım. Doktorum ben kendi çocuklarıma yaptırmadım, kızına sen bakıyorsun titiz davranırsın, bakıcı baksaydı ya da kreşe verseydin yaptır derdim demişti, aşının bağırsak düğümlenmelerine varan yan etkileri olabliliyormuş. Bizde yaptırmadık. Allaha şükürler olsun bugüne kadar da bir problemle karşılaşmadık.


def_nem

bizde 3 doz şeklinde yaptırdık. kızımla aynı dönemde doğan bir doktor bebeği ahbabımız vardı, kendisi ünv.hastanesine telefon edip hocaları ile görüşüp yaptırmaya karar vermişti bizde o şekilde karar verdik. biraz maliyetli ama ben gerekli olduğunu düşünenlerdenim. Allah sağlık sıhhat versin bebeğinize.
azzraa

Bizim akrabamız çocuğuna yaptırdı ama hiç bir işe yaramadı.Sonuçta ishali yapan tek bir virüs değil.Bir sürü virüs var.Çocuk 25 gün ishal oldu ve hiç bir ilaç işe yaramadı.Çocuğun poposu yara olmuştu ve kanıyordu.Çocuk günlerce poposunun üzerine oturamamıştı.Ben çocuğuma gerek duymadım.Ama yine de sizin bileceğiniz bir şey..


sappho

2 doz yaptırdık. Ağızdan olduğu için canının yanacağı konusunda endişeleriniz olmasın. Devletin bu aşıyı karşılaması gerekiyor;ancak ne yazık ki kendiniz alıyorsunuz,çok ucuz da değil:((( Doktorumuz,isteğe bağlı demişti. Demek ki yaptırmayınca da oluyor!!Cevaplamak için Üye ol