Klomen

meryimm soruyor: 1

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.bende regl düzensizliği var ve 1 bucuk yıldır evliyim.Hiç korunmadık ama bebişimiz olmadı malesef :( .geçen ay klomen kullanıp çatlatma iğnesi oldum ama sonuş yine hüsran.Buay tekrar aynı tedaviye başlıcam.Birde kullanan arkadaşlar nekadar sürede bebiş sahibi oldular.Cevaplarsanız çok sevinirim.şimdiden tşk ler.

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


Nurcancan

merhabalar, inşallah hiç bir problem yoktur ve biran önce bebeğinizi önce karnınıza sonra da kucağınıza alırsınız. 

ben de iki kere klomenve çatlatma iğnesi ile doktor kontrolunde denedim, olmadı.. bir kere daha deneyebilirdik ama problem mi var acaba diye araştırmaya başladık. öncelikle rahim filmi çektirdik (tüplerin tıkalı olmadığı anlaşılsın diye), eşimin spermiyogram testi yapıldı. daha sonra da amh denen bir test var. yumurta rezerviniz hakkında bilgi veren bir test. yumurta rezervi ultrasonda da görünüyor ama bu testle de pekiştirmiş oluyorlar (gittiğim üçüncü doktor ultrasonda görüp söylemişti rezervimin az oluğunu, öncekiler ya görmedi ya da söyleme gereği duymadılar). benim sonucu gördükten sonra tüp bebeğe karar verdik ve şimdi çok şükür hamileyim. 

derim ki, olmuyor diye stres yapmamaya çalışın. iyi ve bu konularda deneyimli bir doktor bulmak çok önemli. yavaş yavaş testlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz bence. belki hiç bir problem yoktur ama bebişin o ay tutunamamıştır sadece.. o da zaten hiç bir doktorun bilgi alanına girmiyor. Allahım ol derse olur. hayırlısıyla geleceği bir zamanı vardır.Cevaplamak için Üye ol