pedagog

_dilek_ soruyor: 7

      Merhaba arkadaşlar; bebeğini hiç pedagoga götüren var mı? Faydası oldu mu? ilaç kullanmak durumunda kalan var mı? Kızımda uyku problemi var, uyumak istiyor sanki ama geceleri çok ağlıyor. Çok sık uyanıyor. Çok uzun zamandır bu durumdayız. Son çare olarak pedagoga götüreceğim. Ankarada önereceğiniz pedagog varsa çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


AOA

13 aylık bir bebek için uyuması için ilaç kullanmayı düşünmeyin derim. hangimizin çocuğu deliksiz uyuyor ki, 2 yaşına kadar düzensiz olmaması normal.
yorulduğunuzun, zor bir durum olduğunun farkındayım. ama yine de bir kez daha düşünün. ayrıca pedagog ilaç veremez.


_dilek_

kesinlikle ilaç kullanmayı düşünmüyorum zaten. normal bi uyku sorunu değil bizimki. gece aniden uyanıp deli gibi ağlıyor. susturmak mümkün olmuyor. sağlıklı uyumayınca gündüz de huzursuz oluyor. çok üzülüyoruz bu haline. fiziksel bir problemimiz yok. psikolojik mi acaba diye. tanı konmasını istiyorum. çünkü gece aglamalarında niye oldu neresi agrıyor diye kıyamıyorum. adı konursa problemin kabullenir ve o şekilde devam ederim diye düşünüyorum. çalışan bir anneyim. kızım 2 aylıkken işe başladım. onunla ilgili olabilir diye düşünüyorum.


AOA

Selam tekrar. Rüya görmeye başlamıştır, korkuyu öğrenmiştir. Kendi odasına mı bilmiyorum ama bir uyku arkadaşı edinebilirsiniz. dediğiniz süreci ben de yaşadım. gecenin bir vakti uyanıp saatlerce deli gibi ağlardı, ama gözleri kapalı içi uyuyor sanki. diş çıkarıyorsa o da rahatsız ediyor olabilir. umarım kısa sürede atlatırsınız.


selencem

diş yüzünden ani ağrı yaşıyor da olabilir. normal doktorunuz ne diyor?


_dilek_

emzirmeyi keselim demişti 3 hafta önce falan. bıraktık ama daha kötü oldu. bu ctsi tekrar gittk doktorumuza. sapasağlam hiçbir sağlık problemi yok. bir iki aya düzeleceğine inanıyorum dedi. isterseniz pedagoga götürebilirsiniz dedi.diş olsaydı ara ara yaşanmaz mıydı bu problemler doğduğundan beri böyleyiz biz.


yaseminun

madalyona bir bakın


UykuMelegi

'Gece aniden uyanıp ağlıyor'  bunu biraz detaylandırabilir misiniz? Uyuduktan ne kadar sonra bu oluyor? Gündüzleri oluyor mu? Günlük rutininiz nasıl? Akşam kaçda yatırıyorsunuz? Yatmadan önceki bir saat neler yapıyorsunuz?

Bunların cevaplarını seride@uykumelegi.com'a atarsanız durumunuzun muhtemel nedenlerini sizinle paylaşabilirim.

Gece boyu kesintisiz uykular dilerim.
,
Uyku Meleği - Seride Samurkaş KaraçCevaplamak için Üye ol