Sağlıklı atıştırmalıkları nasıl hazırlayabilirim?

akasya2213 soruyor: 6

bebeğim için ara öğünlerde yemek üzere atıştırmalık bisküvi vs hazırlamak istiyorum.birkaç tarif buldum fakat şeker yerine pekmez kullanılmış tariflerde.pekmezin yüksek ısıya maruz kalınca yarar bir kenara zararlı bir hal aldığını biliyorum.peki pekmez yerine ne kullanbilirim.bir de ara öğün için değişik tarifi olanlar paylaşmak ister mi benimle?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ozURel

şeker, pekmez yerine keçi boynuzu kullanabilirsiniz..


nnunnis

pekmez yerine kuru kayısı,kuru üzüm kaynatıp biraz püre haline getirebilirsiniz ve bu karılışımı şeker yerine kullanabilirsiniz.


babu

Kac yasinda cocugunuz?


akasya2213

babu 8 aylık henüz bebeğim


Dilek2012

tek başına pekmez tat vermiyor, sadece pekmezle yaptım denen terifleri denediğinde tatsız bişi oluyor, bir denememde biraz şeker de koymama rağmen eşim "keşke keke şeker de koysandın diye gülmüştü." irmik ile bebeğin sevdiği elma/armut/kuru meyveden biri yada birkaçı pişirildiğinde çok lezzetli oluyor. Biraz fazla yapar ben de severek yerdim :)


angada

kuru meyvalardan kullanabileceginiz gibi , muz , elma , armutta tercih edebilirsiniz ozellikle tarcinla tatlilik hissini uyandiriyor.

vanilya cubugunu kaynatip suyunu ekleyebilirsiniz yada agav surubu tercih edilebilir seker yerine ama 8 aylik ebekte sorun olur mu fikrim yok. Bence seker basli basina gereksiz bir madde cunku fazlaca alternatifi var .Cevaplamak için Üye ol