Kilo

bhrygmrkpln soruyor: 5

Kızım yağmur 3 aylık ve 7300 kilo çevremdekiler çok kilolu diyorlar  sadece anne sütüyle besliyorum  sizce çok mu kilolu 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


arelsmommy

3 aylıkken oglum 6560 di. Kızınız üst sınırı aşmış maşallah sütünüz yariyor belli ki. Doktor ne diyor? Bana kalırsa sadece anne sütü aldığı için sorun olmaz emeklemeye başladı mı atar kiloyu muhtemelen ama dikkat etmek de şart çünkü üst sınırın da üzerinde.  


bhrygmrkpln

Doktor normal diyor iyi diyor ama çevremdekiler iyi değil diyor


arelsmommy

Doktorunuz da muhtemelen sırf anne sütü aldığı için sıkıntı görmüyor. Dert etmeyin bence, eğer çok rahatsız oluyorsanız kızınızi daha fazla hareket etmeye teşvik edin ama ona da gerek yok zaten 4. Ayın sonuna doğru emeklemeye başlar,  6. ay gibi disler gelir kilo milo kalmaz.


ilknur

Doktornuzun sözlerine güvenin, çevredekilerin söylediklerine olabildiğince kulağınızı kapamaya çalışın. Hareketlenmeye başlayınca kiloyu atıyorlar. Verdiğiniz ek mama gibi bir şey yoksa ve sadece anne sütü ile bu kilodaysa sıkıntı olmuyor diye biliyorum.


mustafakereminannesi

Merhaba, 

öncelikle maşallah diyorum. Mama vermiyorsanız korkmayın bence.  Ancak biraz hareketlendirin bebişinizi derim. Mesela oyun halısı edinebilirsiniz. Piyanolu olanlar var. Onu tekmelerken epey enerji atıyor bebekler. Hem gelişimleri için de faydalı. Cevaplamak için Üye ol