Sizce doktorumuzu değiştirmeli miyim?

ayssegulll soruyor: 7

merhabalar,

bebeğim 5 aylık.38.1 e yükselince ateşi sağlık ocağına gittik.doktor pek önemli birşey görmedi ateş düşürücü yazdı diğer ebe ise üşütmek üzere olabileceğini ya da alerji olabileceğini söyledi.nedenini merak ettiğim için kendi doktorumuza gittik.kan tahlilinden sonra boğazında enfeksiyon olduğunu gördü.fakat hiçbir hastalık belirtisi yok kızımda.sadece ateşi yüksekti daha sonra calbol verdim iki kere düştü.doktorumuz antibiyotik ve fitil yazdı.ayrıca bebeğim anne sütü bazen de ek olarak mama veriyorum.kilosu 6.285 çıktı.boyu ise 66cm. doktorum kilosu orta dedi. ama anne sütünün yeterli olmadığını bu yüzden ek gıdaya geçmemi yoğurt vb şeyler vermem gerektiğini söyledi.yapmazsam kilosunun geride kalacağını söyledi.ama kilosu standart ve boyu standartın üstünde.ayrıca ek gıda yerine mama önermesi gerekmiyor mu.henüz 6 aylık olmadı ve diğer yiyecekleri sindirecek gelişime mide 6 ayda ulaşıyor diye duymuştum.ayrıca ben minyon yapılıyım bebeğim anne sütünü yedikten sonra mama dahi almıyor.antibiyotik verdiği için tereddüt ettim.bu kadar küçük bir bebeğe başka yol yok mu?başka bir doktora söyledim.tahlil yapmadı ama onay verdi.eve geldik ateşi 37.8di.fitil verdim gece boyu baktım diş çıkaracak gibi hiç uyanmayan çocuk 2 3 saatte bir uyandı.ateşi hiç çıkmadı sabah 2-3 damla çörek otu yağı verdim enfeksiyonlara çok iyi geldiğini duymuştum.ateşi daha çıkmadı.doktorumuzu değiştirmeli miyim sizce gerçi artık benim içime sinmiyor o doktor.Peditus bu konuda bana yardımcı olur mu?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


seyircikoltugu

Merhaba ben de 3 kere doktor değiştirdim oğlum için üstelik ek gıda geçiş döneminde. 15 aydır aynı doktora gidiyorum ve memnunum. Eğer içinize sinmiyorsa değiştirin çünkü ileride aşılar, ek gıda, yürüme, hastalıklar, diş vs derken daha ciddi öneriler gerekecek ve içinizde hep bir şüphe kalacak.

Benim oğlum anne sütü alamadı, mamayla devam etti. 5,5 aylıkken ek gıdaya geçtik. Kilosu iyiydi ama doktorun gazına geldik. 15 gün daha bekleyebilirdik bence. Bu size kalmış bir karar. 6 aydan önce kilo yerindeyse ek gıda önerilmiyor. 


ayssegulll

cevabınız için çok teşekkür ediyorum ben de öyle düşündüm.


annesininnecesiii

bence burda dgdugu kilo ve aylara gore aldgi kilolar onemli dye dusunuyorum. mesela benim kizim birinci ayda sekizyuz gram ikincu ayda dokuzyuz gram ucuncu ve dorduncu ayda birer bucuk kilo besiinci aydada bir kilo almis.  uc kilo ikiyuzon gram dogdu. besinci ayda sekz kilo dokuz gram civariydi. ama sizin bebeginizin kilo aliminda ciddi olcude azalma varsa ondan dems olablr. 


kedilerinannesi

Sürekli antibiyotik veren, tahlil isteyen doktordan uzak durun. Ayrıca Alerji ateş yapmıyorayssegulll

Cevaplarımız için çok teşekkürler söylediklerinizi göz önünde bulunduracağım


tarcin06

Ek gıdaya erken başlatma mevzusu sadece kilo alımı iyi olmayan değil genel olarak da tartışılmaya başlandı kongrelerde vs. Ama henüz bu konuda birleşilmiş bir görüş yok. Uzun vadeli kar ve zararı da henüz belli olmadığından ben kendi bebeğimde düzeltilmiş 6. Ayında başlamayı düşünüyorum


ayssegulll

çok doğru bir karar bence her şey zamanında olmalı.Cevaplamak için Üye ol