Mama sandalyesi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

pinsem soruyor: 10

Bebegim 4 aylık olmak üzere ve şimdiden araştırıp mama sandalyesini alayım istiyorum. Ancak nelere dikkat etmem gerekir onu bilmiyorum. Bu konuda deneyimlerinizi paylaşırsanız ve marka önerirseniz sevinirim. Mama sandalyesi ile ilgili son 1 yıl icinde yazılan diğer konulara da baktım Chicco'nun Poly mama sandalyesi genel olarak beğenilmiş. Bir de Chicco'nun Happy Snack Mama Sandalyesi varmış. Kullanan varsa görüşlerini paylaşmasını rica ederim. Benim gibi ilk anneliğini yaşayanlar icin mama sandalyesi alırken dikkat etmemizi tavsiye ettiginiz durumlar cok yararlı olacak. Şimdiden görüşlerini paylaşan herkese cok teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


gulenozel

Ben ikea antilop fanıydım herkese de tavsiye ederdim ama iş Emire almaya gelince değişti , benim tosunu tanıyorsun nisan83'ün kuzusu gibi irikıyım, bir de yaramaz. Gittik ikeaya oturtduk antiloba ve saniyesinde attı kendini, yarıya kadar çıktı. Anında olmaz dedik chicco poly aldık. Bir de antilop bildiğin sandalye doğa oturana kadar kullanamazsın ama chicco poly ana kucağı gibi eğimli olabiliyor, bence temizliği de kolay tutuyorum duşun altına oh mis:) ne kadar tembel hatun olduğumu bilirsin:)) tek dez avantajı çok büyük doğam içinde ufak kalabilir. Her zaman bize gelip denemekte özgürsün.. Ve alacaksan da mutlaka önce sana dediğimiz 2. El dükkana uğra orda bir sürü polly gördüm. Son olarak seninle aldığımız mothercare portatif'den de çok memnunuz.


biltekins

ikeaaaaa küçük gibi görünür ama çok kullanışlı kesinlikle başka bir marka önermemnisannn

luce_anima oo daha ne modeller varmis ya:) tesekkurler, hepsini inceledim. le bebe masa sandalyesi epey hosuma gitti, fiyati da uygunmus. yalniz hem tavsiye isteyip hem de kendi bildigimi okuyor gibi olacagim ama, sanirim yine ben o 2.model dedigim turuncuyu alacagim. digerlerinin ileride masa-sandalye olmasi guzel ama ileride evde yer kaplamasi hos degil, evde cok esyaya sinir oluyorum:) bu turuncuyu bu sekilde katlayip kaldirabilirim. 

net 10.5,toplamda 12 kg imis. dediginiz gibi buyuk bir bebegi oturtup gormek lazim.

pinsem markasi AING.


eges

biz chicco poly kullanıyoruz.
evet biraz hantal ve çok yer kaplıyor ama koltuğunun 3 kademede yatay pozisyona gelmesi sayesinde henüz oturamayan oğlumu yatırabiliyorum ona.
sandalye yüksekliği de ayarlanabiliyor böylece yemek masamıza göre yerleştirebiliyorumMCA

Ben ikea antilp kullanıyorum, inanılmaz memnunum. Kızım şu an kendi kendine yiyor tabak kaşık kullanamadığı için yiyeceklerini tepsisine koyuyorum, bitince musluğun altında sabunluyorum. Siizn bebeğiniz de kendisi yerse kılıfla falan uğraşma dersiniz kalmaz. Ayrıca benim kızım da kilolu bir bebek ama hiçbir tehlike yaşamadım, üstelik kemerini bile takmıyorum şu an.


ipekkusgoz

http://www.gurmebebek.com/blog-hangi-mama-sandalyesid-35925

Burada da bir kaç mama sandalyesi alternatifinden bahsedilmiş. Bizim ki peg prego (ilk resim). Teyzemden geldi, o yüzen hiç araştırmadan aldık kullandık. Asla bir mama sandalyesinin 2. elini kullanacağım aklıma gelmezdi ama gayet güzel temizledik kullanmadan önce. Bizim ev küçük olduğu halde işi olmadığı zaman kapatınca sorun olmuyor. Bizim eve bile sığıyorsa her yere sığar yani. Ama ben bunun yanı sıra yazıdaki kumaş mama sandalyesinden ve orada resmi yok ama baby polar gear'in yükselticisinden aldım. Ev dışında en çok kullanığım ve rahat ettiğim ürünler oldu. Yükselticiyi evde de kullanıyorum çoğu zaman.


nurus

chicco kullanıyoruz şu anda.memnunuz ama taşınamaması çok fena !!


arkada iki tekerlek,önde ise kaymayan stoperleri var.tekerlek yok yani.mutfak,salon arası fazla bizde,kucakla kaldır yada  zorla sürükle...dört tekerleği olsaydı güvenlik açısından da zorluk yaşanırmıydı bilemem ama bu halide zor.

annemlerde ikea marka var.antilop modeli.evet çok yalın ve her yere  rahatlıkla ulaşabiliyor olduğu için daha çok seviyor kızım.ama ayakları çok uzun süre boşlukta sallanıyor,alttan destek yok.ayakları uyuşuyor gibime geliyor.ama diğer modellerinde de içine  gömülüyor çocuk.

 isterseniz 1-2 ay daha bekleyip ikea alın.çok pratik,yer kaplamaz,daha uzun süre kullanırsınız..pinsem

Mama sandalyesini aldım. Sonuc Chicco'nun Poly'si :) Yatar pozisyonda kızım oldukca rahat gözüküyor simdilik. Önerileri ile yardımcı olan herkese cok teşekkürler.
Cevaplamak için Üye ol