Kızım emmek istemiyor

asyagezgini soruyor: 5

4. ay bitip 5. aya geçtiğimizde emmeye karşı kızımda bir isteksizlik başladı acaba sütüm mü azalıyor ondan mı ki diye düşündüm bir türlü sebebini çözemedim anne sütü ve formül mama ile beslendi hep ama artık emmediği için daha çok mama ağırlıklı besleniyor maalesef.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


tiena

Bu aylarda cevreye ilgileri basliyor belki o yuzden olabilir. Sessiz sakin yerlerde emzirirseniz belki faydasi olur.


neretva

Süt, bebek emerken azalmaz. Büyük bir üzüntü yaşamadıysanız eğer bebek çektikçe beyin uyarılır, hormon salgılanır ve süt üretilir. 4.-5. aylarda dış dünyaya ilgi artıyor. Memeye söylenme, emerken memeyi çekiştirme, tutup bırakma gibi hareketler sık görülüyor. Sessiz, loş ortamlarda veya ayakta, gezinerek, dans ederek emzirmeye çalışın. Her zaman önce meme verin, mama sonra gelsin. Mamayı çok fazla arttırmayın, siz arttırdıkça onun emme isteği azalır, bir kısır döngü oluşur. Zaten 1 ay sonra yavaş yavaş ek gıdalar girecek, o zaman mamayı azaltabilirsiniz. Birden emmeyi bırakırsa grev yapıyor olabilir, 1-2 gün içinde eski haline döner, dönene kadar gece veya uykuluyken emzirin. Biberonun başlığını 2-3 numara yaptıysanız aynı hızlı akışı memeden de bekliyor ve sinirleniyor olabilir. Biberonda daima 1 numarada kalın. Biberonu bebeğiniz hafif dik vaziyette verin. Böylece süt ağzına dolmaz, o da içmek zorunda kalmaz. Son olarak regl olacaksanız, bazen regl döneminde sütün miktarında geçici bir azalma olabilir. Kalsiyum-magnezyum tabletleri bu sorunu çözebilirsiniz.


emotional_mel

Benimki 1,5 aylık olduktan sonra uyanıkken emmeyen bir bebiş halada öleyiz ama son zamanlarda boynuma kolye takıp emzirmeye çalıştım ve başardım keşke daha önce düşünseymşim böyle ilgisini çekecek eliyle oynayabileceği bir kolye olsun umarım sizdede işe yarar, yalnız cok dikkatli olun direk ağızlarına herşeyi götürmek istedikleri için kolyede tehlikeli ipi kopar falan cok dikkat ediyorum 


tubavekizlari

kimsenin bulunmadığı yerde emzirmek bence en iyisi, benim ufaklık ben ayaktayken emmek istemiyor, hem o düzgün yatamıyor hemde ben hem emzirip hem yürümeyi beceremiyorum. bi,rde emerken kafasını çevirdiğinde yavaşça şimdi karnımız doyuralım diye başını memeye doğru çevirirseniz siz anlayacaktır. hem mama hem süt alıyorsa önce emzirin sonra mama verin bence de.


asyagezgini

Kolye fikrini denedim gerçekten işe yaradı kızlar :) fikir ve tavsiyeleriniz için hepinize çoook ama çoook  teşekkür ederim...Cevaplamak için Üye ol