Ataşehir'e yakın ilköğretim okulu tavsiye eder misiniz lütfen?

alp_07 soruyor: 10

Herkese merhaba, 2009 doğumlu oğlum için Ataşehir civarında okul arayışlarımıza erkenden başladık. Kriterlerimiz:

  • Ataşehir'e yakın olsun. 
  • "Her çocuğun yetenekli olduğu bir alan mutlaka vardır" ilkesine uygun olsun.
  • Okulun akademik başarısı elbette önemli ancak çocuğu aşırı hırpalamasın(Meşhur BİLFEN örneği)
  • Sosyal aktiviteleri çocuğun kişisel yeteneğine, eğilimine ve isteklerine göre zengin olsun.
  • Ticari kaygılar ön planda olmasın, en azından bize, hele ki çocuğa hissettirmesin.
  • Veli ile iletişimde olsun, veliyi dinlesin ancak velilere okulu yönettirmesin. 
  • Diplomasıyla para kazanarak hayatını idame ettiren veli profili olsun.
  • Fiyatı çok yüksek olmasın.
  • Ve elbette Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir okul olmalı. 
Bu kriterlere uygun olacağını düşündüğünüz okulları yazarsanız sevinirim. Okuduğum yorumlara göre genelde benzer sosyal statüde olduğumuzu fark ettim, bu durumda beklentilerin de benzer olacağını öngörüyorum ve bu sebeple sizlerin deneyimleri bizim için çok önemli. 

Bu soruyu cevapla


54 Cevap


guta

Cevapları ben de takipteyim. Aynı şekilde biz de bu sene okul seçmek durumundayız. Kriterlerimiz sizinle aynı. Okulları gezdiğimizde haberleşirsek iyi olabilir diye düşündüm. 


guta

Alp_07 bizimki şu anda İstek' gidiyor. Yani anasınıfında. Aslında anaokulundan çok memnunuz. Çocuklar acayip mutlu. Ama ilköğretim kısmında soru işaretlerim var. En fazla da ingilizce yönünde. Yabancı dilinin ne kadar iyi olduğunu bilmiyorum. Diğer dersler için de fazla rahat gibi duyumlar alıyorum, o da beni düşündürüyor. Fazla sıkmasın çocuğu ama bence rahatlığında derecesi önemli :) 

Bahçeşehir ile görüştük. Çamlıca şubesi ile. İngilizcesi İstek den sanırım daha iyi. Çünkü İstek de haftada 10 saat ingilizce varken Bahçeşehir de 18 saat ingilizce var. Eğitimi de iyi diye duyuyorum. Yalnız bu şube yeni açıldığı için bina bana oturmamış gibi geldi. İstek deki düzeni göremedim açıkcası. Çevre Koleji de iyi aslında. Orayı da düşünebilirim. Yalnız tabi bunlar arasında fiyat farkları var. İstek biraz daha uygun diğerlerinden. 
Siz nereleri düşünüyorsunuz?


alp_07

Merhaba guta, biz araştırmaya yeni başladık. Görüştüğümüz, tavsiye aldığımız okullar ile ilgili bilgileri bu başlık altında paylaşacağım, mutlaka haberleşelim. Oğlum şu anda Yeni Dünyalar Anaokuluna gidiyor, 2. yılı. Bizim ilk araştırmamız sonucu aklımızda olan okullar: 

Eyüpoğlu: Akademik başarı seviyesinin yüksek ancak çocuğu hırpalamayan dengeli bir okul olması gibi olumlu yorumlar aldık ancak fiyat yüksek.
Adıgüzel: Genelde olumlu yorumlar aldığımız bir okul. Sosyal imkanlarının zayıf olması gibi bir endişemiz var. 
Anabilim: Akademik başarıya önem veren bir okul olduğunu duydum ancak abartılı mıdır acaba diye merak ediyorum açıkçası. 
Denizatı: Genelde olumlu yorumlar aldığımız bir okul ancak son yıllarda kalitesinin düştüğü gibi duyumlar aldık. ayrıca sadece dıştan gördüğümüz okul binası sevimsiz geldi. Son durumu hakkında sağlıklı bilgiyi en çok merak ettiğimiz okul diyebilirim. 
F.M.V. Işık Okulu: Bireysel herhangi bir yorum tavsiye alamadım ancak ününü bilmeyen yoktur sanırım. 
Sirus Koleji(henüz yeni) ve İSTEK Acıbadem(devlet-özel okul arası gibi bir izlenimim oldu) ile ilgili olumlu yorumlar aldım. 
Bu arada Kadriye Faik Koparan İlkokulunu'da oğlunu bu yıl gönderen bir arkadaşım sayesinde takibe aldım, bu okul hakkında bilgisi olan var ve paylaşır ise memnun olurum.
Bu okullardan hiçbirini ziyaret etmediğimizi sadece internet forumları ve çevreden aldığımız bilgilerden edindiğimiz ilk izlenimlerimiz olduğunu belirtmeliyim. 
Aşağıda ki linkleri tavsiye ederim;


alp_07

Bahçeşehir biraz uzak kalır, trafikte yormak istemiyoruz açıkçası.
Çevre düşünülebilir yakın bir okul ancak Bilfen'le yarıştığı gibi bir duyum haricinde bilgim yok ve merak ediyorum açıkçası. Bu 2 okulun fiyat aralıkları nedir? 


guta

Bizimki Istek Acıbadem'de 2 senedir. Ben çok memnunum aslında. Dediğiniz gibi biraz özel ve devlet arası. Ama çok düzenli oturmuş bir okul. Veli profili genelde öğretim üyesi, öğretmen, doktorlardan oluşuyor. Çünkü onlara indirimi var, bizim de tercih nedenimiz bu olmuştu. Bunun için velilerin iletişimi, öğretmenlerle diyalog filan tam istediğim gibi. Ben böyle fazla velilerin her şeye karıştığı, her yapılana şikayet edildiği, paramı verdim her şeyi isterim modunda bir yer olmasını istemiyorum. Bunun için de istek tam bana göre. Benim tek endişem İngilizce sanırım. Sanki çevre, Bahçeşehir, bilfen ya fa Eyüpoğlu kadar iyi değil gibi geldi. Biraz daha araştırmak lazım. Çevre Eyüpoğlu sanırım yemek dahil 36-37 civarında, Bahçeşehir de 33 civarında. Anabilimi ben de düşündüm aslında ama istek den çok farklı mıdır bilemedim. Ama mutlaka gidip konuşmak ya da bilen bir Veli bulmak istiyorum. Görüşmek üzerealp_07

İSTEK Acıbadem'in bu yıl ki fiyatı 25 bin (KDV Dahil), diğerleriyle kıyaslayınca uygun görünüyor. Sizin olumlu görüşleriniz de cabası. İngilizce konusunu daha detaylı araştırmakta fayda var. Ancak ilk 4 yılda çok yoğun İngilizce ne kadar doğru tartışılır. Bahçeşehir için bugün öğretmen bir arkadaştan aşırı şubeleşme ile kalitenin düşük olduğu gibi olumsuz bir yorum aldığım için liste dışı bıraktık.

Anabilim'in fiyatları hakkında bilgiye ulaşamadım ancak yakın olması da ayrı avantaj, değerlendirilebilir.
 


AOA

Merhabalar. Adıgüzel'de bir veli olarak yanıt yazıyorum size. Aslında biz de çok yeniyiz okulda, henüz 1. sınıfta oğlum. Okuldan ne istediğinizle ilgili aslında herşey. Biz öncelikle butik bir okul olsun, fazla kalabalık olmasın istedik. Şu an sınıfları 14 kişi, bizim için ideal. Çok fazla sosyal imkanı olmadığı doğru ama olanları da en iyi şekilde kullanıyorlar. Ortalama fiyatta, çok pahalı değil. Yalnız okul bu sene İstanbul Üniversitesi Vakfı'yla ortak oldu. Vakıf okulu olması nedeniyle fiyatları artabilir.  Okul öncesi için 3 sene devam ettiğimiz okuldan o kadar memnunduk ki, en başlarda aksaklıklar vs. çok gözümüze çarptı. Ama gördüm ki çok pahalı okullara gönderen arkadaşlarım da öyle herşeyden çok memnun değil. 1. sınıfta 10 saat İngilizce var, bir Türk öğretmen, bir de yabancı öğretmen var, dersleri ayrı. 4. sınıftan itibaren 2. yabancı dile geçiyorlar, Almanca ya da İspanyolca. Öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı veriyor, yemek menüleri genelde iyi ve zengin. 

Şimdilik paylaşacaklarım bunlar, sorunuz olursa seve seve yanıtlarım. 


alp_07

Sevgili aoa bilgi için teşekkür ederim. Adıgüzel bizim aklımızda ki en güçlü alternatif, o nedenle sizinle iletişim halinde olmak isteriz. AOA

Merhabalar.. Her zaman elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. 


Asozen

Kizim Anabilimin Atasehir anaokulunda bu yil. Ingilizcesi daha anaokul seviyesinde bile Istek okullari ile kiyaslanamaz, haftada 10 saat aktif ingilizce dersleri var su anda ve ben ilerlemesinden gayet memnunum. Brans dersleri oldukca iyi ve tatmin edici.Brans ogretmenleri de islerinde oldukca iyiler.

Okuma yazma egitimi var anasinifinda. Bu cok tercih ettigim birsey degildi aslinda, ancak anasiniflarina okuma yazma egitimi veren ogretmen ana kampusten gelen bir ilkokul ogretmeni ve anladigim kadariyla bu iste cok basarili. Kizim hic sikilmadan,buyuk bir hevesle ogreniyor okuma yazmayi.

Ana sinifi seviyesinde anabilimden oldukca memnunum simdilik. Ilkokulu nasil olacak gorecegizCevaplamak için Üye ol