Perine masajı

bocuay soruyor: 7

Doktorum çok nemrut, neredeyse hiç bir şey soramıyorum, iyi ki siz varsınız :)Perine masajına kaçıncı haftada başlanmalı, piyasadaki en iyi perine masajı yağı markası nedir, bilgi verebilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


zuzummm

hiç duymamıstım perine masajı ;)

normal doğumdan sonra perine kesisi beni mahvetmişti 2 ay boyunca... belki bunu daha önce dusaydım daha mı az canım acırdı :(


duygu_kagan

ben de ilk defa duydum. benim doktorum çok şekerdi normal doğum planladık ama mecburen sezeryan oldu. normal doğum için bile plan yaparken böyle bir şey duymadım. ama daha sonrasında perine kesisi için yara iyileştirmede KANTORON YAĞINI tavsiye ederim. hatta bebeklerde olan o pişiklerde ve meme başı çatlaklarında çok iyi.


fistikcik

Merhaba,
Türkiye'de pek bilinmeyen bir konudan bahsettiniz :) Fransa'da herkes bilir, marketlerde bile satılır perine masaj yağları. Aslında her türlü nemlendirici yağ olur, ama bu konuda en çok kullanılan tatlı badem yağı ve budğay özü yağıdır. Weleda'nın bu iş için özel bir yağı var (Türkiye'de bulunuyor mu, bilmiyorum) :
http://www.weleda.fr/fr/les-produits/la-maternite/huile-de-massage-du-perinee/index.html

Fransızca biliyorsanız şu adreslerde perine masajıyla ilgili bilgiler var :
http://www.haptonomie-blog.fr/wp-content/uploads/2009/06/massage_perinee.pdf

http://www.haptonomie-blog.fr/massage-du-perinee/


bocuay

Bilgiler icin teşekkür ederim. Weleda marka yag ne yazık ki Türkiye'de satılmiyormuş, ayse tolga'nin dogal urun markasi aisha perine masaj yağı unnado'da bugun indirimdeymis, eğer deneyimli annelerden bilgi alamazsam en son care bugun onu satin alacağım. Bazı doktorlar 6.ayda bazı doktorlar 34.haftada masaja başlanması gerektiğini söylüyormuş, o konuda kafam karışık, çünkü yağın erken kullanımı kasilmalara da sebep olabiliyormuş.


fistikcik

Yukarıda verdiğim bağlantıda 8. aydan önce yapılmaması gerektiği yazılı. Bu da 34. haftaya tekabül ediyor. Bahsettiğiniz yağa baktım, güzel bir ürüne benziyor. Fiyatı yüksek. Bütçeniz elveriyorsa ne ala, yoksa badem yağı ya da buğday yağının da kullanılabileceği kanaatindeyim.


ipekkusgoz

bana fransa'da yaşayan bir arkadaşım yollamıştı o yağı. 36. haftadan sonra kullanmıştım bir kaç kere. duruyor hala. tarihine bakayım, geçmemişse yollayayım size


ipekkusgoz

09.2012 imiş maalesef skt'si:(.Cevaplamak için Üye ol