aşıları sağlık ocağında mı yoksa özel hastanede mi yaptırmalı?

neyran soruyor: 10

Merhaba, kızıma yarın 1 aylık aşısı olan Hepatit B yapılacak. Sağlık ocağında aşılarını yaptırmayı düşünüyordum ama bir kaç kişiden aşılar için özel hastaneyi tercih etmem gerektiği şeklinde yorumlar geldi. Sağlık ocağındaki aşıların yerli veya bayat olduğuna dair söylemler de duyuyorum. konuyla ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


ozdenin_oykusu

merhabalar.benim kızımın 1.ay aşısı hastanede doktoru tarafından yapıldı.bizi çağırmışlardı çünkü.ama doktorumuz diğer ayların aşılarına sağlık ocağında devam edebilirsiniz dedi.rutin kontrollerinde yine hastaneye ve doktora gideceğiz.


handanT

saglık ocagında yaptırıyoruz biz sadece özel aşıları(devletin karşılamadıklarını) özel hastanede yaptırıyoruz


sevfurkereym

aşılar sağlık ocağında olmalı.devlet tarafından karşılanıyor.sağlık ocağı ebeleride sizi takip ediyo kayıtlıysanız eğer yeni doğum yaptınıza dair.siz gitmessenizde sizi arayıp uyarıyolar.daha güvenli.


Bella

SAğlık ocağı tavsiyem çocuk doktorumuz aksine sağlık ocağındaki aşılar sürekli yapıldığı için tazeliğini koruduğunu sadece özel aşıları kendisinin yapacağını söyledi.


kader_eymen

tüm aşılarını sağlık ocağında yaptırdım, özel aşılarınıda hiç yaptırmadım.bu ara sadece suçiçeğini yaptırmayı düşünüyorum.olcameric

sağlık ocağında yaptırın bence de ,ayrıca nasıl bir mantık ki günde bilmem kaç kişinin aşı olduğu bir yerde bayat aşıdan söz edebilir.


CiciAnne

Doktora sormuştuk bu soruyu; ben kalabalık olduğundan sağlıklı bulmuyordum hastane ve sağlık ocağı ortamını ve aşıları doktorumuz yapsın istemiştim; "sirkülasyon fazla olduğundan orada her daim taze aşı bulunur, orada yaptırın ben o sebeple kendim yapmıyorum aşıları" demişti. Sadece rota gibi devletin ödemediği aşıları doktorumuza yaptırdık, diğerleri hep sağlık ocağında yapıldı.


YesilAnne

Biz tıp fakültesi hastanesinde yaptırdık aşılarımızıyuksel_

biz de devletin karşılamadığı Rota hariç hepsini sağlık ocağında yaptırdık.


Ulku

rotayi ne zaman yaptirdiniz yuksel? artik oduyor diye biliyorum.Cevaplamak için Üye ol