aşıları sağlık ocağında mı yoksa özel hastanede mi yaptırmalı?

neyran soruyor: 10

Merhaba, kızıma yarın 1 aylık aşısı olan Hepatit B yapılacak. Sağlık ocağında aşılarını yaptırmayı düşünüyordum ama bir kaç kişiden aşılar için özel hastaneyi tercih etmem gerektiği şeklinde yorumlar geldi. Sağlık ocağındaki aşıların yerli veya bayat olduğuna dair söylemler de duyuyorum. konuyla ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


olcameric

ben 15 gün kadar önce yaptırdım ödemiyor maalesef.


ritalar

ogunel +1

140 lira fiyatı yahu. yazık garibanlara.


Ozdenvezuzulari

Bence de sağlık ocağında sirkülasyon daha fazla oluyor.Bayat aşı olma olasılığı düşük.Biz de Mert'in aşılarını sağlık ocağında yaptırıyoruz.


iremyavuzisik

sağlık ocağından randevu veriyorlar, cok da sakin, eve 2 dk. yeni sistem iyi oldu boyle, bugune kadar saglik ocaginda yaptırdık. yine de karma ve pnomokok 3. dozu az once hastanede yaptirdim cunku bu aralar saglik ocagina cok su cicegi gidiyor. 
rotanın ilkini eczaneden aldım, eczanenin hemsiresi verdi. 140 kusur odedim.
rotanın ikincisini hastanede yaptırdım, surpriz sekilde rota icin sadece 30 ytl katkı odedim, sigortamız karsiliyormus..
su aralar kızamık ve sucicegi salgını nedeniyle koruma amacli bu seferligine hastaneyi tercih ettik, sağlık ocakları malum kucuk ve havalandırması pek tatmin etmedi, sağlık ocağında cocuk saglığı hemşireleri ilgili ve nazikti .  


serpilkara

merhaba bende sağlık ocağında çalışıyorum,sirkülasyon o kadar fazlaki aşıların bayat olması imkansız.serpilkara

Merhabalar ben sağlık ocağında çalışıyorum.Gerçekten sirkülasyon okadar fazlaki bayat olması imkansız.


larem35

bizim aşılarımız bitti hepsini sağlık ocağında yaptırdık.hiç bir sorunlada karşılaşmadık.boşuna o kadr para ermeye hiç gerek yok.


EsraEA

Ana çoçuk sağlığında yaptırdım. Özellikle orada yaptırdım. Hem aşı sirkülasyonu hızlı olduğundan hem de aşıları saklayan personelin emekli olana veya tayini çıkana kadar hep aynı olduğundan ve hizmet içi eğitim aldıklarından dolayı saklama koşullarına güvendiğimden.ferya_nil

arkadaşlar, kızım 18 aylık, karma aşısını yaptırdım özel bir hastenede.(sağlık ocağında yapılan karma aşının ikinci dozunda, kızımın vücudu tepki göstermişti ve götürdüğümüz hastanede doktorumuz, sağlık ocağının yaptığı markanın bir daha kızıma yapılmamasını söylemişti, bu nedenle özel hastanedeki markayı uygulatmak amacıyla sağlık ocağına götürmedim) hemşire ağızdan çocuk felci damlasına gerek yok dedi, ama sağlık ocağı getirin yapacağız diyor, kafam karıştı.
bir de özel aşı olarak sadece rotayı yaptırdım, su çiçeği kaçıncı ayda yaptırılıyor?


silky

biz butun asilari ozel hastanede yaptirdik. saglik ocagina henuz hic gitmedik.Cevaplamak için Üye ol