Sutttt

kubra_maya soruyor: 10

İki gündür kiZim sadece sutle besleniyor hiç birsey yemiyor bütün gun!fazla sut icmek ishalmi kabizmi yapar nasıl vazgeciricem?bilen varsa lutfen yazsın

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


hilaldefne

Mevsimsel iştahsızlık sebebiyle olduğunu düşündüğüm bu durum bizde de var. neredeyse iki haftadır yemek yemiyor sabah akşam süt içiyor. kabızlık yapıyor elbette ama içmemesinden iyi diyerek sabrediyorum. 


kubra_maya

Kabizlikmi yapar ishalmi?


beyzabebek

bizimkide hemen hemen aynı.ben tek sut vermemeye calısıyorum yumurtasını un nısasta tereyag bal mama seklınde verıyorum bıberonun ucunuda kestım rahat ıcıyo.acıl bı durum yoksa muhakkkak bu sekılde veya muz cılek ne varsa ek gıda koyuyorumkı vıtamın alsın barı.sıcaklar gecene kadar sanırım boyle olcak umarım ıstahları hemen acılır kuzuların


kubra_maya

Arkadaslar bilen yazsın bana sut ishalmi kabizmi ya


kubra_maya

Yapar????olivia

Benim bildiğim,genel olarak fazla sütün ishal yapması yaygınsa da kabızlığa da sebep olduğu durumlar da var.Sanırım bünyeye ve çocuğun genel beslenme hikayesine göre değişiyor durum.

İshal ya da kabızlık varsa öncelikle başka bir sebepten oluşmadığına emin olmak gerek.Gıda yı reddetip süte ağırlık vermek,isahl ya da kabızlığın bu diğer sebep nedeniyle çıkıp sebebi sütmüş gibi gösterebilir.İshal olduysa süt içirmemek,yoğurt ayran gibi süt ürünlerine yönelmek,kabız ise sütü tadını bozmayacak kadar içme suyu ile sulandırmak ve bol su içirmek gerek.

Ayrıca bence bunlardan daha da önemlisi fazla süt içmenin demireksikliğine bağlı kansızlığa ve diş çürüklerine sebep olması.

İki gündür sadece süt içen bir bebek,genel başka rahatsızlık belirtisi göstermese de doktoruna danışsanız daha iyi olur gibi geliyor bana.


kubra_maya

3gun süren yüksek ateşi vardı dun toparlandı sadece sut diye ağlıyor ek Gida yemiyor doktora gittim Vural enfeksiyon defisntibiuotik kullanıyoruz 1 hafta boyunca


kubra_maya

Ateş sonrası ishal oldu belkide bilemiyorumolivia

geçmiş olsun,hastaymış işte kuzu süte bağlamamak gerek.antibiyotiklerde bazen ishal yapabiliyor endişe etmeyin toparlanır toparlanmaz yemeye başlayacaktır.çok geçmiş olsun.


CokBilmis

Eğer hastyalandıysa, sadece sıvı ile beslnemek istemesi çok normal.

Doğada hçbir canlı hastayken yemek yemez.

Vücut, hastalıkla savaşmak için harcıyro enerjisini, yemekleri hazmetmek için ekstra enerji hacamak istemiyor.

Eğer süt bünyesine ağır gelseydi, içemezdi zaten. Vücudu istiyor demek ki...Cevaplamak için Üye ol