Ankara pakistan okulu, bilgi ya da deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

wutheringheights soruyor: 10

 

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Sanemm

Bir tanıdığımın çocuklari (kızı ve oğlu) orada okudu. Oğlu hala okuyor, kızı yarıda bırakıp yurt dışında devam etti.

Eğitim kalitesi olarak beğiniyorlardı. Çocukların temeli de gayet iyi ki, eğitim hayatlarında başarı sağladılar. Tabi ''Türk'' hassasiyeti nedeniyle özen gösterilen bazı alışkanlıklara orada rastlayamazsınız. Hatta bir ara sorun çıkmıştı http://www.haber7.com/haber/20081024/Ankaradaki-Pakistan-okulunda-bayrak-krizi.php diye haber de oldu.

Bildiklerim ve duyduklarım bu kadar...


annevebebisi

Pakistan hakkinda az cok bilgime dayanarak, tamamen tahminde bulunuyorum, muhtemelen Ingiliz egitim sistemiyle egitim veriyorlardir.. Ingiliz egitim sistemi hakkindaki az cok bilgime de dayanarak, iyi egitim veriyorlardir diye bir tahminde bulunabilirim :) Cok tahminsel bir cevap oldu gerci :)


annevebebisi

Tahminlerimde yanilmamisim :) Web sitelerine goz attim biraz, Ingiliz akademik sistemi uyguluyorlar..

http://www.peisg.com/Education/preschool.htm


burcuveduru

bir tanıdığımız kızını da oğlunu da gönderdi. oğlu hala devam ediyor. kızı mezun oldu şimdi fatih üniversitesi tıp'ta okuyor. burayı tercih etmesinin nedeni ortamın uluslararası olmasıydı biraz. çocukları siyah olduğundan başka ortamlarda çok dikkat çektiklerini, oysa burada daha sıradan karşılandığını düşünüyordu. bildiğim kadarıyla eğitim sistemi bizim müfredattan falan baya farklı, tatilleri, dönme araları bile hep farklıydı. bir de anlattıklarından duyduklarım çocuklar okulda çok fazla deney-proje falan yapıyorlardı. genel olarak memnundular diye biliyorum. 


annevebebisi

Senelik fiyatlari ne kadar diye sorsam?3D

Merhaba,

bende oğlumu seneye anaokuluna göndermeyi düşünüyordum ancak binalarını görünce fikrim biraz değişti. Bahçesi, spor olanakları oldukça kısıtlı gibi. Ben ziyarete gittiğimde okul tadilatta gerekçesiyle gezdirmek istemediler. Eğitiminin çok iyi olduğunu farklı yerlerden duydum ancak oyun çağında olan çocuklar için sağlayabildikleri fiziksel koşullar yeterli mi acaba diye de çok düşünüyorum? Siz bu yönleri nasıl değerlendiriyorsunuz? 


Atakule

benim cocugum PEISG'de okuyordu, ancak almak zorunda kaldim cunku bir zaman sonra cocugumda degisiklikler gormeye basladim, biraz arastirinca anladimki ogretmenler tarafinda asiri baskiya maruz kaliyordu ustelik henuz 5.siniftaydi. ogretmenlerle konusmaya gittigimde beni mudure yonlendirdiler, ve neye ugradigimi sasirdim cunku ogrendimki ogretmenlerin cogunun universite diplomasi bile yoktu ve cogu eski ogrencilerden olusuyordu. ingilizce egitim veren bir okula gorede ingilizce seviyeleri oldukca dusuktu. Ayrica herhangi bi sikayet ve sorunda mudurun tepkisi oldukca sert ve hakaret dolu.Mariaz

PEISG ye Aman dikkat!serra77

Merak ettim , kendi ülkemizde kim neden çocuğunu Pakistan okuluna göndermek isteyebilirki??


12Agustos2010

Aslında bunu ben de merak ediyorum Serra77.. Sabahtan beri merak ve hayretle okuyorum yazılanları, nasıl yani lise mezunu öğretmenler mi varmış bu okulda.. Bu ülkede gerçekten ciddi eğitim veren okullar varken Pakistan nedir?? Bir kullanıcı tanıdığının çocuklarının farklı renkten oldukları için farklılığın olduğu bir okul istediklerini söylüyor. Bilemiyorum, beni üniversiteyi Ankara da okudum, Ankara eğitim düzeyi gerçekten yüksek olan kaliteli bir şehir. Renk farklılığının sorun yaratmayacağı bir şehir yani. Milli eğitim bakanlığımızın müfredatını takip eden okullar gerçekten güzel eğitim veriyorlar, ben illa İngilizce eğitim istiyorum diyorsanız başka ve kaliteli seçenekler var. Şaşkınlık içindeyim..Cevaplamak için Üye ol