Antibiyotik karşıtı tedavi tipleri

snotra soruyor: 6

İnternette gezerken tıpta antibiyotiklere alternatif yeni metotlar geliştirildiğini okumuş ve buna ilişkin bir sürü siteyle karşılaşmıştım. O gün zamanım olmadığı için inceleyememiştim..Bu bahsettiğim aylar önce.. Şİmdi bu konuda hiçbir bilgiye ulaşamıyorum, o zaman neler yazarak arama yaptığımı da hatırlamıyorum. 

Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim..  

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Di

Homeopati ile tedavi oluyoruz biz ailecek bebegim de dahil..arAstirin isterseniz.ilgilenirseniz daha ayrintili bilgi verebilirim.


Bona

homeopati ile ilgili biraz bilgi verir misiniz? benim bildiğim ilaçsız tedavi yöntemi..placebo gibi değil ama dimi?


Di

Homeopati, bedenin kendi iyileşme gücünü harekete geçiren bir şifa yöntemidir. Cerrahi müdahale gerektiren durumların dışındaki hastalıkların büyük çoğunluğunda homeopati kullanılabilir. Genellikle iyileştirir; iyileştiremediklerine ise kesinlikle zarar vermez!

Yaklaşık 200 yıl kadar önce Almanya’da Dr. Samuel Hahnemann tarafından geliştirilerek dünyaya yayılan, bedenin kendini doğal olarak iyileştirmesine yardım eden etkili bir bilimsel sistemdir.

Homeopati de 200 yıl içinde yapılmış, 3000'in üzerinde ilaç 'denemesi' var. İlaçlarda bitkiler, mineraller ve hayvansal maddeler kullanılmaktadır. Homeopatik ilaçlar hazırlanırken karışım halinde değil, tek bir ana madde olarak bir işleme tabi tutulurlar. Bu değişim sürecine ve işleme potansiyelleştirmekdeniyor. Bu yöntem sayesinde zehirli ve zararlı maddeler dahi zararsız hale getirilip, doğru dozajla başarılı ve tehlikesiz bir biçimde tedavide kullanılabiliyor.
Homeopatik ilaçların etkileme biçimi bilinen bitkisel veya kimyasal sentetik ilaçların etkisi ile karşılaştırılamaz.
Homeopatik İlaç, içerdiği ana maddenin yapısal oluşumundan, inceltilmiş, seyreltilmiş unsurlar taşır.
İlaç hazırlama sürecinde, maddesel olan, maddesel olmayana, enerjetik olana dönüşür, ana maddenin biyolojik, fiziksel bir madde olarak varlığı sona erer. Özellikleri bir araç olarak hizmet veren taşıyıcılara aktarılır. İşte bu Potensiyelleştirme sayesinde ana madde kanıtlanabilir maddesel özelliğini kaybetmiş, giderek taşıyıcı madde üzerinde kayıtlı bir enerjiye ve bilgiye dönüşmüştür. Aslında var olan her şeyin madde olmadığı, enerjiye dönüşebileceği düşünülürse, bu durum çok da şaşırılacak bir gelişme sayılmaz.
Bir örnekle bu düşünceyi daha sade anlatmaya çalışalım: Plak, kaset, CD kayıtlarının olmadığı, radyo ve televizyonun da bilinmediği bir zamanda yaşadığımızı varsayalım. O sırada birisi elinde bir kutu ile çıkıp gelse ve bize o kutudan orkestra tarafından çalınan bir müzik dinletse ne olurdu? Henüz müziğin elektrik dalgalarına dönüşebileceğini ve bu dalgaların bilgi olarak manyetik bantların üzerine kaydedilebileceğini bilmediğimiz için nasıl sığdığına hayret eder ve bunun bir hayal olduğunu düşünürdük.
Bir müzik kasetinde veya CD'sinde yalnızca bilgilerin kayıtlı olduğu gibi, homeopatik ilaçlarda da bilgiler yalnızca enerjetik nitelikte kayıtlıdır.
Zamanımızda homeopatik ilaçların içindeki maddeler belli bir potense kadar labrotuvar teknikleriyle kanıtlanabilir durumdadır. Ama yüksek potenslerde labrotuvar teknikleri maddeyi tesbit edemez. Fakat bu, kanıtlanamayan olgu yoktur anlamına gelmez.

ÇOCUKLAR VE YENİDOĞANLAR İCİN İDEAL
Çocuklarda görülen grip, öksürük, ateş, kusma, ishal, dizanteri, kolik ağrılar, tonsilit, bronşit, astım, kızamık, suçiçeği, boğmaca, kabakulak, diş çıkarma problemleri, beslenme bozuklukları, vs gibi rahatsızlıklar etkili ve çabuk bir biçimde, her hangi bir yan etki oluşmadan tedavi edilebilir. Antibiyotik ve diğer ilaçlara göre homeopatik maddeler beslenmeyi engellemezler yada bedenin direncini düşürmezler. Yada herhangi bir alerjiye neden olmazlar yada uzun süreli kullanımda bir hasara sebep olmazlar. Herhangi bir tadı olmadığı için homeopatik maddeler çocuklar tarafından ret edilmezler. Tam aksine homeopatik maddeler çocuklar tarafından çok sevilir. Aynı zamanda homeopati çocuklarda görülen sinirlilik, inatçılık, öfke nöbetleri, korkular, fobiler, zarar verici davranışlar, parmak emme, tırnak ısırma, yatağını ıslatma, vb davranış ve karakter bozukluklarında ve fiziksel ve zihinsel engelli çocuklarda da çok etkilidir. Homeopati, viral enfeksiyonlarda en iyi tedavi yönetmi

Grip, influenza, kızamık, suçiçeği, viral hepatit, viral menenjit, vb gibi viral enfeksiyonlar homeopati ile çok iyi iyileşirler. Allopatik sistemde viral enfekiyonlar için ikinci bir bakteriyel enfeksiyonu engellemek için antibiyotik vermek dışında etkili bir tedavi yöntemi yoktur.


Di

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz benim esimin abisi bir tıp doktoru aynı zamanda homeopat.Benim bebegime homeopati uygulayan kisidir kendisi. istanbul ve izmir de cok sayıda hastası var.web sitesi www.budasaglik.com

Tr homeopati derneginin sitesi ise www.homeopati.org yanılmıyorsam.


Di

Sistit i bilirim malesef :((( cok gecmis olsun.. Ilk firsatta ogrenmeye calisirim. Ancak eminim ki tedavi edebiliyorlar homeopati ile. Hemen herseyde kullanildigina bizzat sahit oldum hiperaktiviteden tutunda bagirsak hastaliklari, hatta bazi kanser turlerine kadar..


Di

Bu problem icinde uygulamadaki sonuclar oldukca basarılıymıs..Cevaplamak için Üye ol