Bebek kilosu

Zeynep12 soruyor: 4

Merhabalar

32+4 haftalik hamileyim. Bugün ki kontrolde 1800 gr dedi. Bel cevresi biraz zayıf dedi Dr. Cevremdekilerde bana evham yaptırdı. Biliyorum saçma kıyaslamak ama hormonlar sanırım :s sizce nasıl ?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


dileksem

Beli zayif diyen doktoru da ilk defa duyuyorum. Duzenli kilo aliyor mu bebeginiz? eger aylik belli kilo aliyorsa uzmeyin kendinizi. Zaten 32 haftayi geride birakmissiniz. Gerekirse baska doktora gorunun. Bel, bas ve bacak kemigi gelisimi orantili gitmiyorsa o doktorda fark edecektir. Insallah birseyi yoktur. Benim bebegim sizinkinden daha zayifti. 38. haftada 2260 gr dunyaya geldi. Simdi nerdeyse iki yasina girecek. Her seyi iyi cok sukur. Hayirli dogumlar.


ketrin

kilosunun normal olduüğunu düşünüyorum. ben 35. haftada 2000kg bir bebek doğurdum. bu çok mühim değil. önemli olan büyümesinin olması. bende büyüme durmuştu plasenta kaynaklı ve o durumdada endişelenme zaten benim gibi erken doğrum yaptırıyorlar ama sende böyle bir durumda yok. bel çevresi ölçüsü hiç duymadım o dönemde kaç doktora gittiysem. karın çevresi olmasın o ölçü? ama başka bir doktora mutlaka git derim ben


metenin_annesi

bizde de kordonda 2 besleyici damar yerine 1 damar vardı, bu da düşük kilolu doğumlara sebep oluyormuş, doktor bebek 2800den fazla doğmaz dedi, 37.haftada gittiğimde 2300 olmuştu, sonraki 3 hafta içtiğim sütü 2 katına çıkardım, hurma çok yedim (son haftalarda yerseniz normal doğum için de destek olur bize olmadı o ayrı :)) ve sol yanıma yatıp daha çok dinlendim, pikniğe gittim kendimi rahatlatacak şeyler yaptım, 3 haftada 1 kilo aldı oğlum ve 3300 doğdu...normal doğum kilosuyla doğdu kordonuna rağmen.. diyeceğim o ki daha önünüzde 8 hafta var, benim oğlum gibi düşünürseniz 4000e bile çıkabilir sizinki:) siz kiloyu falan boşverin sadece son haftalara kadar kalsın ki emme kasları refleksi iyice gelişsin ve doğduktan sonra güzel emsin..asıl doğum sonrası önemli yani..


metenin_annesi

bizde de kordonda 2 besleyici damar yerine 1 damar vardı, bu da düşük kilolu doğumlara sebep oluyormuş, doktor bebek 2800den fazla doğmaz dedi, 37.haftada gittiğimde 2300 olmuştu, sonraki 3 hafta içtiğim sütü 2 katına çıkardım, hurma çok yedim (son haftalarda yerseniz normal doğum için de destek olur bize olmadı o ayrı :)) ve sol yanıma yatıp daha çok dinlendim, pikniğe gittim kendimi rahatlatacak şeyler yaptım, 3 haftada 1 kilo aldı oğlum ve 3300 doğdu...normal doğum kilosuyla doğdu kordonuna rağmen.. diyeceğim o ki daha önünüzde 8 hafta var, benim oğlum gibi düşünürseniz 4000e bile çıkabilir sizinki:) siz kiloyu falan boşverin sadece son haftalara kadar kalsın ki emme kasları refleksi iyice gelişsin ve doğduktan sonra güzel emsin..asıl doğum sonrası önemli yani..Cevaplamak için Üye ol