bilerek zarar verme

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


baharyavuz

Benim kızımda o yaşlarda su içer, bardakta kalan suyu yere dökerdi. Yada bişeyleri sürekli yere atardı. Merak ediyordur büyük ihtimalle neler olacağını. Veya sizin verdiğiniz tepki hoşuna gidiyordur. Dayanabilirseniz tepki göstermemeye çalışın. Yada tabakları davul gibi kullanarak ilgisini farklı bir alana kaydırabilirsiniz. Sizin diş macununuzu sizin fırçanıza sürmesini isteyebilirsiniz. bunu görev edinirse belki yapmaktan vazgeçer. Tabakları teker teker masaya götürmesini isteyebilirsiniz, sıkılıp hiç ellemeyebilir yada yardımcı olma fikri hoşuna gidebilir. Eylül odasını çok dağıtıyordu. Ben bıkıp usanmadan topluyordum. Sürekli de söylüyordum, yemek yaptım, senin odanı topladım, çamaşırları astım gibi. Bazen de Sen dağıtınca ben topluyorum, yoruluyorum ve seninle daha az ilgileniyorum veya seninle oynayacak zamanıım kalmıyor diye. Şimdi bana yardım bile ediyor. Hatta, kim dağıttı burayı böyle dediği de oluyor. :) Zor bir süreç ama, kolay gelsin. (Kızım şimdi 3 yaşında.)


gurbettebiranne

benim oglumda ayni sekilde davraniyor
biraz ilgi cekme derdinde
henuz kizdigimi tam anlayamiyor ama hayir deme tepkimi seviyor anlasilan
gormemezlikten gelmeyi denedim olmadi
cunku onun sonucunuda gormek istiyor
bu yuzden yapamayacagi onlemler almak ilgisini baska yere yonlendirmek gerekiyor.


senayc

sınırlarını ve sınırlarınızı test ediyor diye düşündüm ben. kararlı ve tutarlı olmanızı öneririm. benim oğlum tabağındaki pudingi duvara sıvar, suyu döker vs çok benzer şeyleri sürekli yaptı.
yapmasını istemediğiniz noktada mutlaka normal ses tonu ile uyarın ve misal, tabağındaki yemekle oynamaya devam edersen tabağını kaldıracağım,
yapacağınızı söylediğinizi yapın, yaptırımınız mutlaka konuyla ilgili olsun
yemeğini yemezsen parka götrümem değil yani

Şu kitabı mutlaka okuyun:
Çocuğunuza Sınır koyma
Robert J. mackenzei


senayc

http://www.nurturia.com.tr/groups/5b96f712-235f-4f77-99f3-9dc300893e57/1/cocuklar-krizde

zamanında epey konuşulmuştu bu konuda
gruba üye olabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol