Demir, demir, demir

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


esmaela

bende 8-9 aydan sonra kullanmadım demir ilacını kızım sevmiyodu zaten. tahlil yaptırmadım eksiklik varmı diye genede kullanmıyorum. pekmez yer siyah üzümü çok sever etini yer Allaha şükür sağlıklı bebeğim gerek duymuyorum ..


gulenozel

Bebeğim alti aylik cok güvendiğimiz doktorumuz, denir damlasını verebilirsin 7-8. Aylarında test yapar ona gore karar veririz ancak damla da vermezsen de bisey olur diye sikma canini ben yıllardır yaptigim araştırmalarda sosyal statüsü yuksek ailelerin cocuklarında Demir eksikliği görmedim dedi, durumu cok yönlü beslemeye bağladı. Bu arada karaciğer yuksek bir Demir deposudur, kıymaya alternatif olarak kullanabilirsiniz, tabi doktorunuza sormakta fayda var.


Zeynepko

Çıkan olumlu sonucu dikkate alarak ben yerinizde olsam demir vermezdim. Ben oğluma bir yaş öncesinde ateşli hastalıklarından dolayı 3 ay kadar veremedim ve 1 yaş tahlillerindeki düşük değerler nedeniyle 3 ay daha demir damlası kullandım. Şimdi doktor sadece rengine ten bakarak kullanmamıza gerek olmadığını söyledi.

Başta pancar pekmezi olmak üzere doğal yollarla takviye ediyorum. Pekmez harika bir demir kaynağı.


neretva

D vitamini dışında hiç birşey kullanmadık. Demir damlasını özellikle kullanmadık. Her gün yumurta ve köfte yiyen bir çocuğun demir damlasına ihtiyacı yoktur dedi doktorumuz. Ayrıca anne sütünün demir eksikliğine yol açtığı gibi tamamen yanlış bir rivayet var, tam tersi anne sütü demir açısından çok zengindir.Cevaplamak için Üye ol