bebek arabası

hacer soruyor: 7

uzun süredir bakıyorum fakat henüz kızım için en konforlu, en kolay kullanılan, en hafif puset hangisidir bulamadım. tecrübelerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


BlogcuAnne

Biz Peg Perego Pliko p3 almıştık ve 3 senedir de tepe tepe kullanıyoruz. Onunla birlikte araba koltuğunu da almıştık, ilk zamanlar sürekli onda yatırdık, biraz büyüyünce arabaya geçirdik.

Ben oldukça memnun kaldım. Hafif, katlanması kolay. Kumaşı çıkıp yıkanıyor. Parçaları kolay bulunabiliyor (üzerinden arabayla geçip tekerini kırmıştım, yenisini taktık, yepyeni oldu) Şimdi biraz gıcırdamaya başladı, ikinci bebeğime de aynısından almayı düşünüyorum.


esraozlem

Maclaren Techno XLR Travel System kullandık biz Ada için, ana kucağı ve puset bir arada. Pusetini hala kullanıyoruz. Tam yatabiliyor ve bebek oturma pozisyonuna geçtikten sonra ve ana kucağını bırakınca da rahatlıkta kullanabiliyorsunuz.

Araba seçerken en önemli faktörlerden biri de bence annenin nasıl rahat ettiği. Ben hemen hemen aklımızdaki tüm modelleri tek elle kapatıp açıp, yine tek elle taşımış ve bana en kolay ve en hafif gelenini seçmiştim. Ada yaz bebeği olacaktı ve evde oturmayıp bol bol gezme şeklinde bir düşüncem vardı. Açıkcası bu şekilde de oldu. Tüm yaz park bahçe dolaştık kızımla. Tek başımayken dahi Ada bir elimde ana kucağındayken arabasını çok rahat açıp kapatıp indirip kaldırabildim. 

Tavsiyem beğendiğiniz modelleri internet üzerinden araştırıp daha sonra gidip hepsini denemeniz şeklinde. Ağırlık, katlandığındaki taşıma boyutları vs bunların konforu kişiden kişiye değişebiliyor.


hacer

teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, şu an uşakta oturuyoruz ama kısa bir süre sonra kaş'a taşınacağız her iki şehir için de bozuk yol ve kaldırım koşullarında kullanımı rahat bir pusete ihtiyacımız olacak. peg prego, maclaren vs. markalar maalesef bu şehirde yok. izmire gider gitmez yerinde inceleme yapacağım.


khan

Araba alırken dikkat edilecek bir nokta da tekerlek çapı. Kullanacağınız yollar ne kadar bozuksa o kadar büyük çaplı tekerlekleri olan arabaları tercih etmek gerekebilir, tekerlek büyüdükçe çukurları daha rahat aşar, kaldırımlara daha kolay çıkar. Dezavantajı da alışveriş merkezleri gibi kalabalık yerlerde daha zor manevra yapılabilmesi.

5 inç tekerlek:


12 inç (ön) tekerlek:


16 inç tekerlek:


20 inç tekerlek:


En sondaki siz sabah koşusu yaparken çocuğunuz da yanınızda olsun diye tabi, günlük kullanım için çok ekstrem.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Çok güzel bir bebek arabası, biz de turuncusunu internetten görüp de almıştık. Fakat bagajımıza tekerleği çıktığı halde sığmıyordu, yepyeni satmak zorunda kaldık.

Yerine JANE SONIC (baston pusetler arasındaki katlanınca en kısa olan model-97 cm) aldık. Çok pratik bir puset, minnacık.

Yalnız çocuk bilgileri kısmından da görebilirsiniz, bizim ikinci pıtır yolda, o yüzden eğer bu pıtır bir kızsa Cosatto You 2 pembe-mavi ikiz pusetinden almayı düşünüyorum.


Pranayama

Bozuk yolda konfor istiyorsanız ben Maxi-Cosi Mura'yı tavsiye ederim. Tek sorun zaman zaman lastiklerin inmesi. Ama kendi pompası var, hemen şişirebiliyorsunuz.

Anakucağı konforu açısından da BeSafe muhteşem görünüyor! Ben şimdi doğuracak olsam onu alırdım. Tam olarak yatabiliyor.
http://www.hts.no/en/products/izisleep.php

Ben bu markanın oto koltuğunu sipariş ettim. 45 günde geliyormuş yurtdışından. Distribütör ünden gidip alacağız. İsterseniz kargo ile gönderiyorlar.


hayatto

Maclaren techno xt ciyiz bizde . Çok hafif ve arkası tam yatar oldugu için minik bebekler içinde uygun . Bebek arabalarının mercedesi diyorum ben.

Eger araba koltugu monteli bir model olacaksa bir üst modeli techno xlr da düşünülebilir.

Biraz pahalıca olsada 25 kg. ya kadar cekme kapasitesiyle 3-4 yasına kadar rahat kullanım saglıyor. Piyasadaki uygun fiyatlı baston pusetlerin cogu 15 kg. ya kadar agırlık kaldırabiliyor.Cevaplamak için Üye ol