Gebelik kan testi sonucu

nurturia soruyor: 8

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ketrin

ben ilişkimden 5 gün sonra evde yapılan testlerden almıştım ikinci çizgiyi hafif görünce hemen kand baktırdımm ve hamileydim. Adetimin gelmesini beklemedim bile.umarım hayırlı bir haber alırsın sende birkaç sonra çıkar diye biliyorum heleki kanda yaptırırsan daha duyarlı zaten kesin öğrenirsin


Aysegul_

normal şartlarda ilişki sonrası 7-8. gün belli olur en erken.


gulenozel

Gordugum kadari ile 4 haftalik kiziniz var vucudunuzda hamilelik hormonlari hala var olabilir bu da testlerde yanilmaya neden olabilir.


aakin

4 haftalik olan bebek dgil diyet falan herhalde:) ben de adet tarihimden 1 hafta önce kanda baktirmistim ve cikmisti. Hatta idrar testinde bile cift cizgi cikmisti da emin olmak icin kana baktirmistim.neretva

Lohusa olmanızın kan testini etkileyeceğini sanmıyorum. Kanda ölçülen beta hcg sadece gebelikte salgılanan bir hormondur. Gebeliğin bitmesiyle kanda sıfırlanır. İlişkiden 5-8 gün sonra kanda sonuç verir yani cenin rahme tutunduktan sonra. Ancak sizin durumunuzda hamile olmanız çok küçük bir ihtimal. Vücut, özellikle emzirirken, rahim daha toplanmamışken yumurta atmaz pek. Ama tabii belli de olmaz.


bamelca

eniyisi adet gününü beklemek ama dayanamıyorsanız  benim gibi:) adetten 3-4 gün önce kanda çıkıyor.


gulenozel

"Östrojen hormonu doğum sonrası kısa sürede gebelik öncesi seviyeye iner. Progesteron ise yaklaşık bir hafta içerisinde gebelik öncesi düzeye inerken, beta-HCG’nin kandan kaybolması iki hafta gibi bir sürede gerçekleşir."

Hem 2 haftadan fazla sure gecmis hem de sanirim o 4 hafta logusalik degilmis:)


seres_esra

şimdi yeni test çıktı ilişkiden çok kısa süre hamile olup olmadığını öğrenebiliyorsun sanırım 7 gün sonra falandı


Cevaplamak için Üye ol