Biberonla anne sütünü içen bebeğim artık biberon istemiyor?

totbicer soruyor: 6

Merhabalar,
2 gündür bebeğimle savaş halindeyiz. Nedeni biberonu red etme.Bebeğime 1 aylık olduktan sonra fazla akan sütlerimi biberona koyup biberonla veriyordum ve içiyordu. Bu süreç 3-3,5 aylık olana kadar devam etti. Ben 1 ay kadar biberon vermedim, acıktıkça göğsümdem verdim, biberona koy, biberon temizliği yapmaktansa göğsümden vermek daha pratiğime geldi.2 gün önce sağdığım ve dolaba attığım sütleri kullanmak adına biberonda vermek istedim. almadı. Gün boyu uğraştım ağzında eviriyor çeviriyor bir türlü içmiyor. Daha sonra kendi göğsümden sağıp taze sütümü biberondan verdim. Gelin görün kü red ediyor,içmiyor. Dün gece uykusunda biberonu alması için kandırırabilirim diye düşündüm ama öyle akıllılar ki uyku arasında dahi biberonu istemedi. Bebeğim neden biberon alırken şimdi almak istemiyor. 1 aylık ara vermek neden böyle bir soruna yol açsın ki? Tekrar biberona alıştırabilir miyim?
Bu tür sorunla karşu karşıya kalan annelerden tecrübelerini bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


oyabes

ise baslayali 3 gun oldu, sutum yari yariy azaldi:(  bebegim biberonu hala almiyor. ben oglen gelip emzirene kadar ac duruyor. sagdigim sutler ziyan oluyor, annem zorla da olsa bazen kasikla veriyor, tabii doke saca. ne zaman duzelecek diye merakla bekliyorum.


Ozlemdoruk

benim doktorumda biberon tutmuyorsa anne sütünü mamaya çevir kaşıkla yedir dedi.


firuz

benim oğlum da sonradan biberonu reddedenlerden.bugün şu uzun biberonlardan verdim dişlerini kaşır belki diye, aldı ağzında geveledi bi süre, sonra içine su koydum öyle verdim, 15-20 dk döke saça ısıra ısıra oyalandı, sonra bir baktım emiyor, çok şaşırdım, çok büyük zevk alarak emdi. ben hiç müdehale etmedim, kendi kendine keşfetti, belki de zorlamamızdan hoşlanmıyorlardır.


ferahnaz_cinar

arkadaşlar mrb, siteye yeni üye oldum ve aynı sorunla boğuşuyorum. bu zamana kadar biberon olan bebeğim artık almıyor. cuma günü işe başlıcam buzluğum tepeleme süt dolu ve ne yapcağımı bilmiyorum. sizde gelişme var mı?


totbicer

Bizde hala durum aynı 6.aya girdik biberon almıyor. biberonun ucuyla diş etlerini kaşıyor, eveleyip geveliyor ağzında. gerçi henuz diş çıkarmadı ama biberonla dişlerini kaşıyor bizimkisi.


oyabes

arkadaslar, ben işe başlayalı 1 ay oldu. 2 hafta direndi, artık alıyor ama ben evde oldugumda yine biberonu kabul etmiyor. ilk günler çok agladım, bu yüzden sütüm de azaldı. stres yapmayın, mecbur alıyorlar.
Cevaplamak için Üye ol