emzikten kesme

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


gulege

merhaba bu konuda mutlaka deneyimli anneler vardır ama benim tavsiyem çocuğu serbest bırakmak. kendisi ne zaman isterse ozaman bıraksın.emziği bıraktırırsın bu seferde başka bir problemi çıkar çocuğun.hem ne kadar emecek kiii en fazla 2 yıl!!emzik emdiği için hiçbir çocuk kendine güvensiz vs.. yetişmemiştir.kişilik oluşturması sizin ona vereceğiniz eğitimle alakalı...çocuğu boş yere huzursuz etmeyin bence bırakın doya doya emsin...bundan zevk alıyor çünkü.


oksijentupum

Merhaba biz oğluma emzik denemiştik ama çok uzun süre emmemişti ve kendiliğinden bırakmıştı .. sanırım toplamda 4 ay filan emdi.. o da öyle bir fiil değil, ara ara emiyordu... Benim önerim emziğin ucunu kesmeniz öyle ağzına vermeniz keyif almayacağı için kendiliğinden red edicektir emziği... Ama bunu gündüz uykusunda yapın ki daha kolay olsun... ( memeden nasıl keseceğim sorusunun yanıtı bu değil tabi :))))))


gulege

benim oğlum da emzik emiyor sadece uyuyacağı zamanlar ve emziksiz uyumuyor kesinlikle.emziği düşünce uyanıyor ama zaten uyku problemi olan bir çocuk benimkisi.gündüzleri en fazla 2 saat uyuyor.yapısı böyle diyorum çok kafama takmıyorum artık.ama benim de cevabını merak ettiğim bir soru var.tecrübeli anneler yanıtlarsa sevinecem.    çocuğunuz emziği bıraktıktan sonra uykuları düzene girdi mi? eğer gerçekten düzene sokacaksa uykularını ben de bıraktırırım.


denizyasar

merhaba benim kızımda emzik delisiydi 2 yaşna kadar bıraktıramadık,bi gün ağlarken ağzından fırladı emzik kayboldu ben buldum aslında ama sakladım onada sen kaybettin yok işte falan dedim ve birdaha vermedim 3 gün çok ağladı huzursuz oldu vede sonunda alıştı.yani anneler emziği bıraktırmak biraz güç ve sabır gerektiren bir durum ne tür yol denerseniz deneyin o bırakmaz en iisi kendi biyerde bıraktığı zaman saklayın bir dahada vermeyin 3-4 gün katlanın ağlamasına başka çare yokCevaplamak için Üye ol