4 aylik bebek denize girebilir mi?

ecehankoc soruyor: 10

Cumartesi gunu 4 aylik oglumla Bodrum'a gidiyoruz. Denize sokmayi dusunuyordum ama acaba bir sorun olur mu diye danismak istedim. Aklima bir tek suyum soguk olabilecegi ve oglumun soguktan rahatsiz olabilecegi geliyor. Baska bir sakincasi var midir denize sokmamin?

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


meltemy

kızımla ilk tatilimizi 8 aylıkken yaptığımız için 4 aylıkken nasıl olur çok bilemedim ama bazı arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla dr lar 6 aylık aşısı yapılmadan (mikrop kapmaması açıdan) önermiyorlarmış.bana da mantıklı gelmişti duyduğumda.


iflah_olmaz

45 günlük bebek de girer.hiçbir sakıncası yok.ama mevsim itibariyle soğukluk tabiki önemli.bakarsınız soğuksa sokmazsınız.iyi tatiller:-)))


bellroad

45 gunluk bebek nasıl girer? ancak ayaklarını soyle bi dokundurursunuz. asıları yapılmamis bebeklerin girmesini doktorlar onermez. 4 aylık bebek icin yine ayagını bacagını sokarsınız bence ama bodrum deniz suyu sogumustur


yelizindefinesi

bodruma tatile gittiğimizde kızım tam 4 aylıktı.denize soktuk.ama haziran sonuydu gittiğimizde.belki soğuktan rahatsız olabilir.biz herhangi bir sorun yaşamadık hatta çok sevmişti suyu.havuza asla sokmam ama deniz de bir şey olacağını düşünmüyorum.karar size ait.iflah_olmaz

ben girmişim.oğlum girdi.tüm sülalemin bebekleri girdi.sahil bebelerinin hepsi girer:-))dalyan da fethiyede bodrumda göbek düştü mü denize sokulur bebekler:-)))sokupta hemen köşeden bi batırır çıkarırlar.10 dk.kadar.

sorun temizliğinden emin olunması  ve soğuk olmaması.havuz kesinlikle olmaz!tabi ona da sokanları gördüm ben.ecehankoc

Tesekkurler herkese. Bakalim suyun sogukluguna, oglumun tepkisine gore karar verecegiz artik.


ecehankoc

Yabanci sitelerde de havuz olur ama deniz olmaz diyor.

http://www.livestrong.com/article/498085-is-salt-water-ok-for-babies-to-swim-in/#page=1

Ama ben de asla havuza sokmam, bir suru kimyasal. Bodrum'da Torba'ya gidiyoruz. Deniz temiz midir ne dersiniz?


Aycadk

Havuza kesinlike sokmayın, ama denize sokabilirsiniz, soğukluğundan rahatsız olursa emin olun size anlatır :)isolde

bence bu fırsatı kullanın, denize sokun. ben kızımı 40 günlükken denize sokmuştum. eğer suyun soğuk olacağından tedirgin oluyorsanız ısıtıcılı mayolar var, onlara bakabilirsiniz ama ona bile gerek yok bence. sonuçta 10 dk sokup çıkaracaksınız, hemen sonrasında biraz güneşlendirirsiniz olur biter.


nihanca

Ben 5 aylıkken gitmiştim.Ama denize girdirmedim. Döndüğümde her şeye evet hiç bir şey olmaz diyen doktorum Aşıları yapılmadığı için 1 yaşından önce denize girmesi sakıncalı demişti.Cevaplamak için Üye ol