3 yas kilo alimi

zopatya soruyor: 4

Arkadaslar merhaba

3 yasinda oglum 14,5 kg boyu da 95 civari galiba (tam olcemedik hc)

Kilosu cok kotu degil ama epey bi suredir kilo almadi dogru duzgun. Yaz sonunda demir eksikligi cikmisti enfeksiyonlar fln zayifladi baya zor toparladi. iyilestikten sonra 1 klo aldi sadece. İstahi da kotu degil ama 2 -2,5 yasina kdr hep %75 persentildeydi smdi 40/50 lere geriledi. Cok takilmiyorum kilosuna ama uzun zmndr kilo ayni kalinca insan merak ediyor. 3 yas grubunda nasildr kilo alimi? Zor kilo aliyo acaba yapisal mi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


meltemy

merhaba,

kızım da 3 yaşında ve uzun zamandır 13,5-14 kilo civarında takıldı kaldı,boyu 96 cm.
normalde iştahlı ve yemek seçmeyen bir çocuktur ama bu sene kreşte ilk senesi ve kulak enfeksiyonu,grip vs yüzünden bir süre malesef iştahı yerle bir oldu.düzenli takibini yapan çocuk dr una göre boy-kilo durumu yaşıtlarıyla denk yani herhangi bir sorun görünmüyor.ben de bu yüzden çok takılmıyorum açıkcası bu kilo mevzusuna ama cevapları takipteyim tabiki :) 


asl22

Benim oğlumda son 20 aydır aynı kiloda.


dilrubaa

Kizim da 14 kilo. Bi ara 14,5 gormustuk ama hastaliklar filan, zor bir kis oldu. Kilo verdi, simdi yeni 14e cikabildi tekrar. Bu yaslarda hep boyle oluyor sanirim.


NAndZ

Merhaba. Benim kizim da bir yıldır aynı kiloda. Fakat ciddi anlamda yemek probemi var. Doktorumuzun söylediğine göre gelişimin simgesi kilo değil boy imiş. Boy da %75 persantil deyiz. Boy artış ivmesini takip etmelisiniz.Cevaplamak için Üye ol