nE zaman yuruyecek

laralara soruyor: 6

Kizim 13.5 aylik. Asla emeklemedi. Hala emekleyemiyor. O hareketi bilmiyor resmen. 11 aylikken iki elimizden tutup yurumeye basladi. 12 aylikken faln koltuk kenarlarinda siralamaya ve bir elimizi tutup yurumeye. Yaklasik 15 gun once kendi kendine de bikac adim atmaya basladi. Ama hala sadece babasi ve ben karsilikli gecersek aramizda yuruyor. Yani bi bana bi babasina geri. Bu sekilde tutunmadan 2 3 metreye kadar mesafe gidiyor ama bu sanki bi oyun gibi. Gezinmek isterse yinw birimizin eline yapisiyor ve oda oda geziyoruz. Butun bir gun, uyanik oldugu her an boyle. Birinin eline yapisip gezmek istiyor. Bizim icin cok yorucu da ilsa aksamlari babasi ve ben donusumlu olarak turluyoz evi onunla ama gunduz anneannesi bakiyor ve kadini da butun gun oda oda gezdiriyor. Anneme de kiyamiyorum artik. Bikac ay ucretsiz izin almayi ya da yardima bi bakici tutmayi dusunuyorum ama bana 1 2 haftaya salinir o kendi yurur diyolar.. bana hic oyle gelmiyor.. deneyimi olanlar, bu surecin acaba ne kadar surecegi belli mi? Bikac ay daha boyle gider miyiz? Izin ya da bakici ayarlamali miyim?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


birbebekannesi

Benim bebeğimde 13 aylık ve henüz tam yürümüyor. Yalnız biz öncesinde emekledik ve aynı zamanda sıraladık. 9.ayda sıralamaya başladı ve herkes bu 10. ayda yürür diyordu ama öyle olmadı. Çocuklarda bir matematik yok, su olursa bu şu kadar zamanda olur diye...Bu dönem gerçekten çok yorucu, hem çok meraklılar, tehlikenin ne olduğunu bilmiyorlar, hareketliler vs...Bu bir süreç, yarının ne getireceğini hiç belli olmuyor, kızım bazen beni çok şaşırtıyor yaptığı hareketlerle...Bu tüm anneler için böyledir de; vay be diyorsun benim akıllı kızım ne kadar çabuk kavradı, oturdu, yürüdü vs.:)) Kızımın bu kadar erken sıralamaya şu an koşması gerekirdi:)) Bence bakıcıyı sürekli düşünmüyorsan çocuğun kafasını karıştırma, ev işleri için yardımcı tutabilirsin belki...Yorucu ama zevkli bir süreç; yürüyünce de ayrı bir zorlu süreç başlıyor bence:)


laralara

Evet hem de nasil yorucu. 5 dakika bile oturmak istemiyor. Ben anneme uzuluyorum, bi yardimci bakici bulalim diyorum ama o da gerek yok bugun yarin yurur nasilsa ben idare ederim diyor.. ama anlasilan bu oyle pek bugun yarinlik is degil..


Betul_lalezeynep

tam 2 ay sonra koşacak bile:)


snaelam

temkinli bir çocuk demekki yakında koşar meraklanmayın ama sizde heran yanında olamazsınız çok yorucu olur cidden


alazade

benim oğlumun iki üç hafta onceki durumunu anlatıyorsunuz benim 13,5 aylık oğlum var prfesyonel emekliyodu diyebilirim 8 aylıkken başladı emeklemeye sıralamayı da emekler emeklemez öğrendi ama gelgelelim daha 2 hafta önce kendi başına yürümeye başladı bizimde baştan karşılıklı babasıyla oturuyosak yürürdü oyun gibi görürdü yada elimize tutunduysa odalar arası yürürdü size de bişe kalmamış bence belki korkuyodur bizim ki tedirgin oluyodu düşcem diye şimdi simdi atlatıyo korkusunu yine bile çogu zaman emeklemeyi tercih ediyo bide benim tospik eşyaların arasında yürümek istemiyo ev küçük cünkü:) ne zaman alışveriş merkezine gtsen kendi yürümek istiyo elimizi bile tutmuyo orası ona özgürlük sağlıyo herhalde.


bellroad

Kendini ne zaman guvende hissederse o zaman yuruyorlar az sabir . 7 aylik emekledi 8 aylik siraladi tam yurumesi 14 aylikken oldu bir kes dusmedi ama. Hadi yuru hadi hic yapmadik nasil istiorsa oyle oldu ;) evt yorucu ama yurumeye baslayinca daha yorucu pesinde dolaniorsunuzCevaplamak için Üye ol