Gece Uyanma Sıklığının Artması ve Beslenme Sorunu

barok soruyor: 7

Merhaba , bizim tontiş önceleri saat 10 civarı uyur ardından 4 gibi yer sonra 2 saate bir yersaat 7-8 e kadar  uyurdu. şimdi 1 haftadır saat 8 gibi bir huysuzluğu başlıyor, sanki uykusu var gibi, aç gibi sürekli emmek istiyor .doymyor sonra 9,9,5 gibi uyuyor 15-20 dk ardında bir saat uyanık ve 10,30 civar aynı huzsuzluk eşliğinde uyuyor  bu esnasa mama veriyoruz istemiyor sürekli emmek istiyor ama sanıırm süt de kalmıyo bu nedenle bu arada biz su veriyoruz emzik vs ama ne istediğini anlayamadık dişi kaşınıyor sanıyoruz ama  o sırada emerken  sakinliyor o esnada sakinken mamayı veriyorum uyuyor ,  sonra da bütün gece 2 saatte bir uyanıp emiyor saat 7 de de komple uyanıyor . valla bilemedim ben  , doktora da sordum cevap alamadım olabilir diyor, çocuğun bir sıkıntısı var ama ne ??? aynı durumu yaşayan var mıdır? diye sorayım dedim :))

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


alpine

merhaba,
5. ve 6. ay civarında bizde de aynı sorun olmuştu. normalde gecede 2-3 kez kalkıyordu ama 6. aya doğru hem uykuya geçişi çok zorlaştı, hem de gece sayısız defa uyanmaya başladı ve her seferinde emmek istedi. korkmuştum hep böyle gidecek diye. geçerli bir nedeni de yoktu, diş veya hastalık gibi... sonra bir anda kendiliğinden düzeldi. şimdi uykuya daha kolay dalıyor ve gece uyanmaları yine 2'ye indi.
umarım sizin bebeğinizin de bir sıkıntısı yoktur ve bu dönemi çabucak atlatır.


kelebek39

benim oğlum da gece de 2 defa uyanıyordu.4.aya girdi gece 5 kez filan kalkıyoruz emmeye.ve sabah 7 de ayaktayız.bende bir sorun mu var diye merak edenlerdenim.ve böyle alışır diye korkuyorum.


ozlem_doruk

benim oğlum da 5. aydan sonra daha sık kalkmaya başladı. 6. ayda ise durum daha da kötüleşti. kalkıp, uyumuyordu, yatağa koyar koymaz uyanıyordu. biz çözümü yatağın korkuluğunu çıkarıp bebişin yatağını bizimkine birleştirmekte bulduk. şimdi önce emziriyorum ya da emzik verip kucağımda uyutup yatağına koyuyorum. onun yatağına doğru kayıp, pışpışlayarak uyumasını sağlayıp kendi tarafıma dönüyorum. kalkmaya devam ediyor ama en azından uykuya dalma sorununu aştık. iyi mi yaptık kötü mü yaptık emin değilim ama işe başladığım için daha fazla uykusuz gecelere dayanamadım.


tunadem

Benim oğlum da gece 10 buçukta uyuyor, sonra aynen bazen 4'te bazen 2'de kalkıyordu. Bir haftadır falan akşam üstü 6 ya da 7 buçukta uyuyor sonra sabaha kadar 1,5 saatte bir uyanıp emiyor. Memeye yapışıp bırakmıyor. Zaten gündüz uykusu yok denecek kadar az. Tepe sersemi oldum.


Aysegul_

5 6 ay civarı bunlara bir şeyler oluyor :) bizimki de 6 aya kadar akşam 8 9 arası uyur sabah 5e kadar gık bile demezdi, 5te emer uyur sonra sabah 8de kalkardı. süperdi yani :) 6 aylık oldu bir haller oldu bazen saat başı uyanıyordu gecede 4 5 kez emiyordu, bir süre böyle düzensiz gitti bazen az bazen çok uyandı. yeni yeni azalmaya başladı.


_Sezin_

Bu soruyu ve cevapları görünce yanlız olmadığımıza sevindim doğrusu. Bizim Ozan da 4 aylık olana kadar akşam 9 da yatıp gece 4e kadar kesintisiz uyumaya başlamıştı sonra da 7de kalkıyodu. Uyku sorununu çözdük derken yazlıktan döndük ve 15-20 gündür gece huzursuz uyuyamıyor (dün gece 11de uyudu mesela) sonra da 1.5-2 saatte bir ağlayarak uyanıyor memede bile zor sakinleşiyor. Ben yazlıkta oksijenden uyuyomuş demek ki diyordum. Umarım geçici bir dönemdir. Bir rahatsızlığı var da biz mi anlayamıyoruz diye dertlendik eşimle..


barok

Ben dün acaba aç da ondan mı diye muhallebi vereyim dedim 9 gibi hepsini kustu ve yine 11 de uyudu sanırımm  sorun dönemsel başka bir doktora gidip soracağım size de bildiririm:)Cevaplamak için Üye ol