Bağışıklık güçlendirici

bade02 soruyor: 6

benim oğlum 21 aylık. prematüre doğuma bağlı olarak gelişimi geriden geliyor. bunun için de 1.5 ayda bir 10 gün boyunca yoğun fiziktedavi yapıyoruz. bu terapiler sırasında da çok yoruluyor ve çok hastalanıyor. hastalandığı için de hep terapiyi yarıda kesmek zorunda kalıyoruz.


aslında kilolu bir çocuk değil, 10.5 kiloda. elimden geldiğince hep taze ve doğal, organik ürünlerle beslenmesine çalıştım. sebze ve meyvesini de güzel yediği için hiç vitamin şurubu gibi şeyler kullanmadım. ama farkediyorum ki bizimki özel bir durum, ve bu terapiler sırasında gerçekten çok yoruluyor ve bağışıklığı düşüyor. terapi öncesi bağışıklık sistemini güçlendirmek için ne verebilirim? teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


domer

Kecıboynuzu pekmezı olabılır bırde Dr unuza sorarsanız bu gıbı özel durumlar ıcın besın takvıyelerı oluyo hap gıbı bunlardanda kullanabılırsınız


mert_mert

bence bu konuyu dr danışın.tavsiye ile ilaç kullanılmaz..heleki bağışıklık çok önemli..balık yağı bile tavsiye ile kullananlar var..yazık günah çoçuklara..


Tawny

Ben genelde haftada 2-3 brokoli bir corba veya yemek yapiyorum.

Birde elde yemelik pestil, incesinden veriyorum ara ogun olarak,

Vitamin icinse doktora sormak gerekir,ancak amerikada hemen hemen sivi damla seklinde multivitamin veriyorlar. Bende aldim ve hergun olmasada arada veriyorum.


ipekkusgoz

Benim oğlum iri bebek olarak doğdu fakat en son 21 aylık kontrolünde sizin oğlunuzla aynı kilodaydı.Kilonun bir sağlık göstergesi olmadığını düşünüyorum. Ama siz de söylemişsiniz başka özel bir durum söz konusu. Eğer beslenmesinin dışında bir takviyeyle bağışıklığını güçlendirmek istiyorsanız en doğru bilgiyi doktorunuza sorarak alırsınız.Şu konuya da bir göz atın isterseniz.

http://www.nurturia.com.tr/questions/25b33fb2-cc60-4b73-8234-a10101272b83/1/kis-hastaliklarina-koruyucu-onlem-


gokalpileseyrialem

Merhabalar;

Hamilelik annelik bebek bakımı ve çocuk gelişimi ile ilgili kendi tecrübelerimle yazmış olduğum bir bloğum var. Ben de kış hastalıklarından muzdarip bir anne olarak bağışıklık sistemini nasıl kuvvetlendirebileceğimize dair bir araştırma yazdım. Umarım faydalı olur.

sevgiler

http://www.gokalpileseyrialem.com/2013/09/cocuklarn-bagsklk-sistemini.html


Yesil_anne

Apitera yı da bir araştırınCevaplamak için Üye ol