gündüz kalkmıyor gece yatmıyor

ss0810 soruyor: 7

Merhaba benim oğlum 2 aylık geceleri sabaha kadar uyumayan çocuk.

Öğle vakti gibi yattığında akşam 20-21 e kadar uyuyor. 
Gündüz uyandırmaya çalıştığımız halde uyanmıyor bile inanın çok yorulduk zombiye dönüşeceğiz yakında lütfen yardım edin.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


burcuveduru

4 haftalık bir bebek annesi olarak ben de çok bilgili değilim ama gündüz bir kerede 5 saatten fazla uyuyan ya da iki kere 3 saat uyuyan bir bebek gece ve gündüzü karıştıyor demektir diyordu okuduğum bir kaynakta. buna yöntem olarak da gündüz oturma odası, salon gibi bir yerde ya da kendi yatağında müzikle beraber uyutmayı tavsiye ediyorlardı. ayrıca gece ışığı açmadan emzirmeyi, emzirirken göz teması yapmamayı ve geceleri konuşmamayı öneriyorlardı. tabi bunlar okuduklarım :) gördüm ki pratikteki uygulamalar kitaplarda yazanlardan genel de zor olabiliyor :)


pepecura

durunun annesi ,benim kızımda bu plan cok ise yaramıstı.hala daha geceleri deliksiz uyuyoruz..tracy hogg'un kitabını oneririm .

uyandırmak icin bebeginizi dik duruma getirin kucagınızda ve ilgisini cekenilecek seyler yapın..mesela altını acin..

ama en onemlisi sabır ..kolay gelsin,saglıkla buyutun..


monchichi

Ben bir keresinde uyandırmak için banyoya bile sokmuştum. Suyun içinde açmıştı gözünü şaşkınlıkla :)


monchichi

Şimdi hatırladım. Gece uyandığında ışık açmamak, konuşmamak, göz teması kurup gülmemek, vb dışında, gece uykusuna giderken sanki bütün ev uykuya dalıyormuş gibi yapıyorduk bir de. Kucağıma alıp evi gezerek bütün ışıkları, televizyonu, müziği, her şeyi kapatıyorduk sırayla. Gündüz uyandığında ise bütün perdeleri açıyor, gürültülü ve neşeli bir şekilde kaldırıyordum yataktan.


evren

Şimdiden gündüzleri aydınlık bir odada yatırıp, geceleri de karanlıkta yatırırsanız gündüz gece farkını anlamasını sağlayabilirsiniz. Sanırım sorun bundan kaynaklanıyor. Hatırladığım kadarıyla üçüncü aya doğru bunu algılıyabiliyorlardı. Ayrıca gündüz ev çok sessiz olmasın. kapısını kapatmayın ya da fısır fısır konuşmayın... Müzik çalabilirsiniz mesela...


ss0810

Hepinize teşekkür ederim ilgilendiğiniz için 


tiara

ben şöyle yapıyorum, şimdilik fena gitmiyor, aşı sonrası bir iki gündür gece bir kez daha emmek istiyor ama emerken uyanmıyor bile.Cevaplamak için Üye ol