Uzun gündüz uykusu, kendi uyuma

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Sanemm

Bebeğim 9-10 aylıkken 12'den - 16'ya kadar uyuyordu ki sizin bebeğiniz iki aylık bu çok mormal. Ama bebeğinizin uyku sever bir bebek olduğunu kendi tecrübelerimden anlıyabiliyorum, şanşlısınız :)

Kendi başına çırpınması da gayet normal, ağlamadıktan sonra sıkıntı yok. Yatağında kendi başına eğleniyordur ama siz müdahale etmeyin. Bir saat yarım saat oynar sonra uyur kalır olağanı budur.


Smryna06

Gece 3' ten 5' e kadar, beslenmeden sonra hemen uyumamasinin nedeni gunduz cok uyumus olmasi gibi geldi bana, Tracy Hogg'un deyisiyle gunduz uykusu geceden calmis, ayrica gunduz o kadar cok uyumasi gece- gunduz ayrimini yapmasini zorlastirir daha sonra, en azindan benim kizimda oyle oluyor, gunduz cok uyursa gece hem cok kalkiyor hem de gecenin 3' unde sabah olmus gibi gulucuk atip aguluyor ve tekrar uyutmak zorlasiyor.


sunkey

Kendi kendine ağlamadan yatağında durması benim için bir mucize kıymetini bil. Ben kızımı dizimde kundaklı sallayarak  sakinleştirip, sallanan beşiğine geçirip orada sallamaya devam ediyordum.Dünden beri uyumamak için kafasını bir o yana bir bu yana döndürmeye başladı , neredeyse 3 saniyede bir.:) Gülmekten uyutamadı eşim gece.Sonunda sallanan sepetinde kısa bir ağlamadan sonra sallanarak uyumaya başladı. Ki öyle saatlerce uyumuyor seninki gibi maks. 1 saat. Çook şansılısın :) Tabi bu yeni durum bakalım ne kadar sürecek, huyu suyu çok hızlı değişiyor.

not. bizimki el kol refleksleriyle kendini çok uyandırdığından 2 haftadır kundak kullanıyorum , çok rahatladım.Sen de deneyebilirsin.


iflah_olmaz

bebeleri rahat bırakın kundaklamayın yav.sizi biri sarsa yatağa yatırsa hareketsiz kendinizi nasıl hissederdiniz?

soruya gelince bırakın çırpınsın ağladığında kucağınıza alıp sainleştirip tekrar yatağına koyun.ASLA SALLAMAYIN.ASLA MEMEDE UYUTMUYIN.

uyku arkadaşı,ninnili müzikli bişeyler,emzik gibi yardımcılardan yararlanın.uyku eğitimi verin ve sabırlı olun vazgeçmeyin.

ben 15 aylık oğlumu hala ayağımda sallayarak uyutuyorum.geceleri hala 3-4-5 kez kalkar.ayağımdan indiriyim ağlar.çok denedim UYKU EĞİTİMİNİ ama beceremedim.sabredemedim.kolay geleeeeee

 


sunkey

iflah olmaz eğer reflekslerim yüzünden korkup ağlayıp bir türlü yeterince uyuyamıyor olsam, çok mutlu olurdum kundak yapılınca, aynı anne karnı gibi :)

slnkaa, benim kızım da hem emziği hem kundağı red etti , yeni alıştırdım ikisine de ancak rahat etti . Hazır kundak kullanıyorum ben, bacakları rahat tekme savuruyor içinde.Soyup sarıyorum ohh mis :D


sunkey

Ben bu refleksin  yoğunluğu yüzünden bir gece sabaha kadar uyuyamadım, yüz üstü yatırıp her sıçramada sakinleştirmek zorunda kaldım.Korkudan da mahvoldum. Belki benim kızımda fazla va burefleksr,dru sorun yok dedi çünkü.Kundağı da dr tavsiye etti.

slankaa, hayır çıkartmıyorum, çıkartsam uyanır çünkü  teferruatlı bir şey.Zaten daldıktan sonra da devam ediyor sıçramaları. Dediğim gibi sadece bezle bırakıyorum içinde, gündüz klima takviyesi gece de  serin olduğu için salona taşındığımızdan terlemiyor pek.

Her uyku arasında çıkartıyorum içinden oynuyoruz enerjisi yettiğince :)Cevaplamak için Üye ol