2,5 yaş ve ilk defa ayrı kalmak

ozgemm soruyor: 10

Kızlarrrrrrrrrrrrr, kızımdan hiç ayrı bir gece geçirmedim. 1,5 aydır da çalışıyorum,kızıma da annem bakıyor.
Annem istanbula kardeşime gitmek istiyor ve elisayıda alayım 3 gün kalalım diyor. Sizce gitmeli mi, problem olur mu ki? anneme de düşkündür. kafam çok karışık, kızımla da akşamları beraber uyuyoruz. Aslında gitsin de istiyorum, kendime 3 günlük tatil diyorum. Ama annemin burnundan gelirmi bilmiyorum.
Gerçi kardeşimin mağazısı var, orada olacklar bütün gün. Belki oyalanır da anlamaz diyorum. Kısaca yardımmmmm.......

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


GOGO05

sizi bilemem ama allah gerek etmesin ben yalnız bırakamam oğlumu


AOA

Sadece 3 gün içinse bence gidebilir...


asyaperi

sonucta zaten kızınıza butun gun annenız bakıyor yanı kızınız en az sızın kdr baglıdır onada ve emınım annenızde gozu gıbı bakıyodur yanı gondersenızde yalnız gondermıs olmuyorsunuz anneannesıyle gondermıs oluyorsunuz ustelık kucukde degıl 2.5 yasında bence gonderın onada degısıklık olur sızde uc gun esınızle aksamları program yapıp bas basa vakıt gecırebılırsınız sızede ıyı gelır esınızede bence fırsatı olanlar arada bır bunu degerlendırmelı sonucta onlar bızım cocuklarımız ve allah ızın verırse omur boyuda bızım hayatımızda olcaklar evet anneyız ama aynı zamanda arada bırde olsa sosyallesmeye esımızle basbasa vakıt gecırmeye ıhtıyacımız var


ozgemm

gogo05 valla o aylarda bende öyle diyodum ama 2 yaş  civarına gelince görüşelim senle :)))))  ve hepinize teşekkürler ....içim rahatladı :)))


aakin

gitmeden 1 gece annenizde bırakmıp deneme şansınız varsa denenebilir. hem huysuzluk çıkaracak mı görmüş olursunuz. problem olursa göndermezsiniz.GOGO05

valla özgem bu düşüncemin değişeceğini sanmıyorum çünkü onu odasında bile yatıramıyorum illa yanımda olsun istiyorum işe giderken  akşam tekrar birlikte olacaz diye içim rahat oluyor ama başka bi yer veya şehir şimdilik mümkün değil bakalım düşüncem değişecekmi:)))


deyra

Annenneye çok alışkın bir çocuğun 3 gün için sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ben bir gece ayrı kaldım oğlumdan, mecburi bir durum değildi, arkadaşlarımla buluştum şehir dışında. Pek tabii ki olabildiğimiz kadar yanlarında olalım çocuklarımızın ama güvende olacaklarından emin olduğumuz, yanlarında ebeveynlerinden biri olduğu durumlarda da nefes alma fırsatımız varsa alalım bence.


pavci

Özgemmm merhaba;

ne yaptınız merak ettim? bizim de 1 hafta 10 gun ayrı kalmamız gündemde...problem cıktı mı?ipekkusgoz

2,5 yaşında olduğu için ,emmediğini de varsayarak, sorun olacağını düşünmüyorum. 3 gün öyle uzun bir süre de değil. Baktınız bir sorun olmadı hatta iyi bile geldi hem size hem kızınıza ileride daha uzun süreli planlara da kapı aralamış olursunuz. Biz yaklaşık 2 ay önce doğumdan sonra ilk kez eşimle gece onsuz tiyatroya gittik. İlk başta bunun için bile düşünmüştük kaç zaman, acaba biz  evden çıkıp gidince ne yapacak diye. Ne yapacak çocuk, bütün gün birlikte olduğu anneannesi ya da babaannesiyle bir kaç saat daha fazla olacak o kadar. Sonra geçen hafta da bir sinema kaçamağı yaptık ( film de 'dikkat bebek var'dı:)) ).Evin kapısını açıp o duymadan süt çantamı bırakıp, ayakkabılarımı değiştirip çıktım tekrar. Yine bir sorun olmamıştı. Olmaz zaten ama işte böyle böyle yaşayarak deneyimliyorsun. Hatta eşimle 7 hafta süren bir eğitime katılıyoruz birlikte.Bizde anneanne yada babaanne kim varsa haftasonları kafa iznine giderler kendi akrabalarına. Şimdi o durumlara alışmaya çalışıyoruz.kursa giderken bir kaç saatliğine akrabalara bırakıp kursa gitmek durumundayız. Şimdilik emdiği için gece bırakmamız söz konusu değil allahtan:)) , o kadarına hazır hissetmiyorum kendimi ama her şekilde her şeye alışkın olmaları gerekiyor


ozgemm

Pavcı, kızımı yollamadım, babası ile idare etti 2 gün, sonra hafta sonu ben vardım zaten. Ama şu dönem tam 2.5 yaş sendromu yaşıyoruz ve derdi benimle, şimdi olsa aynı durum kesinlikle göndermem. Ama senin 2 yaş olduğu için problem olacağını zannetmiyorum canım.

Umarım güzel geçer.


Cevaplamak için Üye ol