memeden ayırınca uyku ve iştah sorunu bitiyor mu?

sseellii soruyor: 10

Aylardır oğlumun meme emmek için çok sık uyanmasıyla uykusuz geceler geçirmekteyiz. Kendi uykumdan vazgeçtim ama oğlum bu yüzden kaliteli uyuyamıyor. Memeden ayrınca bu sorunlar tamamen bitiyor mu yoksa devam ettiği durumlar var mı? Bu arada azı dişi çıkarma dönemindeyiz. Memeden ayırıp ayırmama konusunda ikilemde kaldım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


nihal58

ben keseli 4 gün oldu gece 2 kere uyanıyordu emerken şimdi gene 2 kere uyanıyor bir değişiklik göremedim henüz bende inşlallh bu uyanmaların azalacağını umuyorum bakalım göreceğiz.


sseellii

teşekkür ederim cevabınıza ben 2 kez uyanmalara da razıyım keşke o kadar olsa. biz ortalama yarım saate bir uyanıyoruz çünkü.


larem35

benim oğlumda emiyor ve bizde hala 4,5 kere uyanıyoruz:(bu yuzden emzirmekten vazgeçirmeyı çok duşunduğum zamanlar oldu ama kıyamadım da...yarım saatte bi uyandığımız donemlerde oldu,arkasından hep diş geldi.bebeğinizide dişleri geliyor olabilir.


sseellii

uyandığında emzirmezsem ortalığı yıkarcasına ağlıyor. babasının kucağından filan atıyor kendini. biberon hiç almadı doğduğundan beri. kendi bardağından su veriyoruz onu da kabul etmiyor sadece ben meme verene kadar ağlıyor. of şöyle bi okudum da yazdıklarımı, hakikaten feci durumdayız biz.


lopikcim

kızım 13.5 aylık 9 ayından beri emmiyor, sütüm bitti..Maalesef hala gecede en az 3 kez kalkıyor.bir defasında devam sütü veriyorum diğerlerinde sadece oyalamaya çalışıyorum ..su vermeyi denedim asla kabul etmedi ne bardakla( ki gün içinde oldukça içer bardakla) ne de biberonla...umarım sizin bebeğiniz böyle olmaz.._dilek_

    Bende aynı durumdayım. sabaha kadar yaklaşık 15 kez uyanan, uyandığında hemen uykuya dalmayan, sadece bende susan babasına yüz vermeyen, sürekli memede uyumak isteyen, gündüz de uyumayan cadı bi kızım var. en son muayenemizde doktorumuz emmeyi bırakmamızı uykusunun düzeleceğini söyledi. 4-5 gün oldu bıraktık ama o kadar zor oldu ki. umarım düzelir ama bırakma süreci daha bi yıpratıcı. sabaha kadar ağlıyor kaç gecedir. çok yoruldum gerçekten. aylardır 10-15 parçaya bölünmüş 3-4 saatlik uykularla yaşamaya çalışıyorum. üstelik çalışan bi anneyim. dememekte fayda var. umarım düzelir senin bebeğinde sseellii. yazık bize:)


safir

Ben de çalışan bir anneyim, bizim de aynı gece uyanma ve ancak meme verince ağlamasını kesme sorunumuz vardı. Sürekli 2 yaş emzirme tavsiyesi ile karşılaştığımız için ben de hiç olmazsa 18aylığa kadar devam etmeyi planlıyordum. Ta ki meme vermeden sakinleştirmeye çalıştığım birkaç gecede "anneee memeee" diye ağlamaya başlayıncaya kadar. Tam meme bağımlısı olmuştu sırf onun için uyanıyordu. Sonuç olarak 3-4 günlük zorlu bırakma macerasından sonra şimdi oğlum mışıl mışıl çoğunlukla uyuyor geceleri. Sabah 5'e kadar hemen hemen hiç uyanmıyor. Bazen geceleri sık sık uyandığı geceler oldu ama onun ertesinde hemen bir azımız çıkıverdi. Hepinize kolay gelsin.


sseellii

çok teşekkür ederim cevaplarınıza. sanırım bizim de bırakma zamanımız geldi ve anladığım kadarıyla çok yıpratıcı bir süreç bekliyor bizi. bu yüzden tatilde bırakma kararı aldım ki meme yerine daha çok ilgi verebileyim oğluma. hepinize rahat uykulu geceler dilerim :) sevgiler..selcen

of ooofff ben de 18 aylık olcak nerdeyse neden böyle çığlık çığlığa uyanıyor diyordum. Hep dişe verdim ama yok hergün de diş acısı olmazki yaaa :( Hala emiyor ve gerçekten meme bağımlısı oldu çıktı. Bıraksam düzelecekmi bilmiyorum ama nadiren sabah 5e kadar uyuyup uyandığında üstümü başımı açmaya kalktığı oluyor.


selencem

ben emzirmiyorum aylardır ama gecede 3-4 kez kalkıyoruz :/ en az bir kez emzik, bir kez su, bir kez mama. bu 8-10a kadar çıkabiliyorCevaplamak için Üye ol