memeden ayırınca uyku ve iştah sorunu bitiyor mu?

sseellii soruyor: 4

Aylardır oğlumun meme emmek için çok sık uyanmasıyla uykusuz geceler geçirmekteyiz. Kendi uykumdan vazgeçtim ama oğlum bu yüzden kaliteli uyuyamıyor. Memeden ayrınca bu sorunlar tamamen bitiyor mu yoksa devam ettiği durumlar var mı? Bu arada azı dişi çıkarma dönemindeyiz. Memeden ayırıp ayırmama konusunda ikilemde kaldım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


leylalperzeynep

ben keseli 2 ay oldu gece sabaha kadar hiç uyanmadan uyuyor.gece beslemesine alıştırmadım.ilk zamanlar uyandı ama salladım bi şekilde uyuttum vermedim hiç bişey.şimdi akşam 10.30 gibi uyuyor sabah 7.30 a kadar hiç uyanmıyor.uyanınca da kurt gibi aç uyanıyor ve çok güzel kahvaltısını yapıyor.(maşallah maşallah):)


sldbzkrt

merhaba,
bende deneyimlerimi paylaşmak istedim belki yardımcı olur size,
biz yaklaşık 6 ayından beri doktorumuzun anlattığı şekilde uyku düzenine geçtik doktorumuz kesinlikle yataktan almadan pışpışlayarak uyumasını sağlamamızı bu sürede ağlayacağını fakat 7 gün içerisinde alışacağını söyledi.bende uyguladım zaten bebeğim kucağıma alsamda ağlıyordu buna alışması gerektiği için ağlamasına dayanmaya çalıştım tam 4 gün sürdü sonunda alıştı.maşallah sabaha kadar uyuyor ben gece 1 defa kaldırıp emziriyorum(doktorumuz söyledi) allah nazarlardan saklasın.
herkes bu yolu denemeli bence annenin ve bebeğin uyku kalitesi için


sseellii

süt var da o kadar az ki özge çoğu zaman boş boş emiyor. boş boş emmek yerine güzelce uyusa daha mı faydalı olur acaba. aslında emmek ve uyku bağlantısını kesmeye çalıştım yani uyumadan önce emzirip kendi kendine uyumasını sağlamaya çalıştım ama hüsranla sonuçlandı.


elfide

Ben 10 aylıkken hamile kaldığım için mecburen kestim. Yatarken mama yada süt veriyordum. Hala gece uyanmalarımız bitmedi. Gece en az 1 yada 2 seefer kalkıyor. Bence çocuklada alakalı bir durum bu.
Cevaplamak için Üye ol