3aylık bebeğim kakasını yapamıyor

fairytale soruyor: 3

kakasını rahatça yapan bebeğim bir şekilde anlamadığım bir sebepten kakasını yapamıyor. anlayamıyorum sadece emzirdiğim bebeğim nasıl olurda kakasını yapamaz?? 7 gün sonunda fitille neredeyse göbeğine kadar yaptı. fitilden sonra bugün 5. gün hala kaka yok. zeytin yağı ile karnını ovdum poposuna azıcık sürdüm tekrar fitil yapmak istemiyorum önerilerinize  ihtiyacım var!!!

acaba benim yediklerim onu kabız yapmış olabilir mi???

teşekkürler

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


angelique

ıkınıp ıkınıp yapamıyor mu yoksa yapmıyor mu? ikisi farklı seyler, eger yapmıyorsa ama rahatsa 10 gune kadar normal diye biliyorum (sadece anne sutu alan bebekte)


fairytale

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim.

Sanırım bukadar panik olmamın sebebi yaşadığım yer yüzünden biraz yalnızlık çekiyor olmam. Aslında bu güne kadar bunu hiç dert etmemiştim,burda pek komşuluk ilişkisi yoktur.Bir de etrafımda ki herkes sabahtan işe gidiyor bense ilk defa çalışmıyorum ve bir ben bir köpüşümüz birde ipek masal bebek kala kalıyoruz :)) Annemi ve kız kardeşimi günde bin defa aramaktan deli ettim onları doğrusu:)) Ama sanırım artık daha sakin olacağım ve bıdığın ateşini kulağından ölçeceğim.

Şu aralar bebişim 3 saat aralıklarla 5-6 dk meme emiyor dediğiniz gibi belki de tam büyüme atağı yaşarken tüm emdiğini kullanıyor çünkü dün gece koyduğumuz fitil erimeden kakasını yaptı ve dediğiniz gibi hiç de 5 günlük kaka değildi dışarı çıkan. bundan sonra fitil falanda yapmayacağım rezene ve zeytin yağı ile olayı çözeceğim:))

Tekrar çok ama çok teşekkür ederim.. Bakalım bir daha ki kakamız ne zaman gelecek?? :))
Sevgiler...


Madre

selvilerseyla, biz de 3.aydan itibaren hergün kaka yapmayı bıraktık. Dr sadece anne sütü aldığı ve herhangi bir ıkınma-kızarma- zorlanma belirtisi olmadığı takdirde 10 güne kadar normal demişti. fitil fikrini hiç sevemedim ve yapmadım. Dr. 3. gün kaynamış ama elini yakmayacak kadar soğumuş olan sıcak su ile poposuna su damlatmamı önerdi. 2-3 ay boyunca bu şekilde 3 günde bir kaka yaptı. ek gıdalara geçince o da yetmedi. zeytinyağı ile hafif masajı büyükanneler önermişti, onun da faydasını gördük. senin bebiş de küçük ve sadece anne sütü alıyor, bence sıcak suyu denemelisin zararının olmayacağı kesin. ama dikkat et ısısına, prensesin hassastır teni..
Cevaplamak için Üye ol