Yatak odası perdesi?

kuras soruyor: 3

Arkadaşlar, yeni aldığımız evimize perde yaptırıcam ama durum biraz karışık, yeni deprem yönetmeliği nedeniyle kolonlar çok kalın, yani pencerenin hemen üstünden tavana kadar kalın bir kolon var bütün odalarda. Pencereler gömülü şekilde değil, keşke öyle olsaydı :( Sorun şu ki ev çok büyük değil, tavandaki kornişler camdan yaklaşık 20-30 cm önde olduğu için eski perdelerimi taktığımda her duvardan bu kadar alan kaybı oluyor ve benim bu alanlara ihtiyacım var. perdeler çok önde durduğu için duvardan duvara olmazsa perde ve güneşlik kapalı da olsa dışardan yan duvarların bir kısmı gözüküyor.denemek için odamın birine cam üstündeki kolona monte zebra perde yaptırdım ve oda hem genişledi hem ferahladı. Fakat yatak odasına da yaptırmak istiyorum ama malum zebra perde aralıklı, tam kapanıyor ama yine de insanın içi rahat etmiyor, bir de camın hemen karşısı apartman, yani daha iyi kapanan bir perde modeli olması lazım yatak odası için, katlamalı istemiyorum,stor ya da dikey perde hiç kullanmadım, internetten araştırıyorum ama tabi kullananlardan bilgi almak en doğrusu buradan onu anladım, bu eve normal kornişe takılan perde ve tül uygun değil yani mekanizmalı veya kolona monte ya da camın pvc sine monte perde olmalı, malum uzun zaman kullanılacak bişey ve hem temizlik hem kullanış hem de görüntü bakımından iyi olmalı, bebeğimle pek alakalı değil ama fikirlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var!

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


momoveannesi

Tüm salon zebra perde, çocuk odası balkon tarafı zebra perde kullanıyorum. Çok rahat. Çeşitleri var, renk ve desen olarak. Resimlileri bile çıkmış. Yatakodanıza uygun konseptte bir resimli zebra hoş olabilir.
 Ayrıca evin içi olunca düşünmemek lazım, salon ya da yatak odası diye. Dışarıdan gözükmüyor sonuçta. Bir de perde yıkadım ütüledim astım derdi olmuyor.
 Benim için önemli olan şık olması, içerinin boğulmaması. Sade ve temiz görünümlü olmaı.


ozlemada7

Kendi evinizse panjur yaptirin yatakodasina,boylece icerisi asla gorunmez,butun camlarimda panjur var ve sadece tul perde kullaniyorum,onlarida yikayinca hemen asiyorum,cok rahat ediyorum.


kuras

teşekkürler cevaplarınız için, momoveannesi ben de zebradan memnunum, resimlileri de çok güzel. özlemada7 panjuru düşünmüyorum ama iyi fikir belki ileriki zamanlarda. mar tercihim muhtemelen stor, zebra ya da jaluzi olacak, senin jaluzi ahşap görünümündemi ya da nasıl ve hangi odada?Cevaplamak için Üye ol