emzirirken hamile kaldım mı ki:)

melikeninannesi soruyor: 4

hanımlar 11 aylık bi kızım var ve 8. ayda birkez adet gördüm 2. olmadı daha ve eşim korunmadı geçen gün sizce hamile olduğumu nasıl anlarım hesaplayamıyorum ne zaman kan testi yaptırsam acaba bilemedim yardımcı olursanız sevinirim:)

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Banshee

kan testi diye tabir ettiğin BetaHCG en kısa sürelerde dahi kanda yükselebilen bir hormon ama en sağlıklısı için ilişki tarihinden itibaren bir 10 gün bekle istersen,yumurtlama düzenin ile ilgili detaylı bilgiyi kadın doğum uzmanın verebilir :) allah gönlüne göre versin :)


melikeninannesi

çok teşekkürler yardımın için banshee öyle yapayım en iyisi adet görmem de düzensizleştiği için bilemedim ne yapacağımı:)amin cnm seninde


ozalp07

bir önceki adet tarihi üzerinden en az 35 gün geçmiş ise ve sen hala regl olmamışsan o zaman kan tahlilide  doğru çıkıyor bildiğim kadarıyla.


melikeninannesi

ama benim bi önceki adet tarihim üzerinden 2 aydan fazla geçti ve daha bir kez korunmadık o da 2 gün evvel falan yani bi düzensizlik olduğu için saptayamıyorum günü işte bi 10 gün sonra hala regl olmazsam yaptırıcam umarım çıkar doğru sonuç:)
Cevaplamak için Üye ol