Anaokulu yaşı kaç?

sagem soruyor: 10

Anaokulu yaşı kaç? 2 yaş erken mi? konuyla ilgili bilgisi olan varsa sevinirim:)

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


sevfurkereym

bence bi mecburiyetiniz yoksa 3 yaşına kadar sizinle kalsın.


nisa06

tuvalet alışkanlığı kazandıktan sonra gidebilir.


yasemin_ekin

Çok sevdiğim, güvendiğim bir nurturia annesi basakcelik,  oğlu 20 aylikken ve tuvalet eğitimini de tamamlamamışken anaokulu/yuva (hangisi doğrusu bilmiyorum)'ya başlattı.

Aşağıdaki adresde yuva maceraları mevcut... Ben rastgele bir yazı seçtim, siz daha da kurcalayabilirsiniz.

http://basakvecinar.blogspot.com/2010/03/yuva-notlar.html


alkan

Sizin sorduğunuz kadar kısa sorunun beklediğiniz kadar kısa bir cevabı yok. Sizin koşullarınıza, alternatifin ne olduğuna, çocuğunuzun psikolojisine göre karar verilebilecek bir konu bu. Soruyu açmazsanız sağlıklı cevap alamazsınız.


sagem

aslında 2 yaş gibi oyun grubu ile başlasın istiyorum ama kreş tarzında istemiyorum iyi güvenilir ve kaliteli bir anaokulu olsun diye düşünüyorum. Yeşilköy taraflarında oturuyorum buraya yakın bu tarzda yer bilen varsa eylül gibi başlatayım diyorum????serpilkurtuldu

ben oğlumu tam 2 yaşında haftada 3 yarım gün vermeye başladım kahvaltı evde yapıp 9 da okul 12-1 gibi aldım evde yemek ve uyku  baNA ve ona çok iyi geldi HİÇ DÜŞÜNME


Bona

.....


ozguranne

Merhaba blogda sordum, şöyle yorumlar geldi, belki işinize yarar...

http://ozguranne.blogspot.com/2011/02/krese-ya-da-anaokuluna-yollamal-m-yoksa.htmlalkan

bir pedagog bana "kesinlikle" şöyle "kesinlikle" böyle diye bir ifade kullansa, ne konuda olursa olsun düşüncelerini pek önemsemem. matematikle, fizikle mi uğraşıyorlar da bu kadar kesin doğrular olabiliyor, aklım almıyor. dünyada ne kadar çocuk varsa, bu konuda da o kadar doğru var. iki kere iki dört olsa pedagoga gitmeye gerek olmazdı, hepsi birden aynı şeyi söylerdi. pedagoga gidiyoruz ki çocuğumuzu tahlil etsin, ona özel önerilerde bulunsun. 


Bona

.....Cevaplamak için Üye ol