İlk aylar oyuncak

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


harikademir

benim kızım da 4 aylık olana kadar hiçbir şeyle ilgilenmedi. donence oyun halısı ya da ses çıkaran oyuncaklar. tek istediği kucaktı. 3 ayı bitirene kadar güven duygusu eksik kaldıgı için kucak istiyorlarmış. kucaga alışır diye korkmayın kucaga alışmaz. onun şu an sizin sıcaklıgınıza, kokunuza ve kendini guvende hissetmeye ihtiyacı var. çok darlandıgımda anakucagına yatırıp playskool'un bıcırık kuklalarla ona sarkılar soyluyordum. o şekilde kucaktan arar arar vaz geçiyordu ve anakucagında yatmaya alıştı. e-bebekte su anda indirimle. elinize eldiven gibi takıyorsunuz. onunde de mınık hısırtılı 2-3 sayfası var

http://www.e-bebek.com/peluslar/playskool/playskool_bicirik_kuklalar/PLY-49917 


fistikcik

2 aylık bir bebek elbette bir oyuncakla oyalanmaz. 4. aydan önce herhangi bir şeyle oyalanmasını beklemeyin. Şu anda tek yapacağı şey emmek, altına yapmak ve uyumaktır. Uyanık kaldığı kısa süre boyunca belki size bir iki gülümser. Hepsi bu. İlk 3 ay sürekli kucağınızda olması çok normal, başka bir şey beklemeyin.


CokBilmis

Oyuncaklarda 0 yaş yazmasının sebebi, 0 yaş grubu için güvenli olması, yutulabilecek, batabilecek nesneler içermemesi.

4. aydan sonra da 5 dakikadan fazla bir oyuncakla ilgileneceğini sanmayın.

Artık yapışık bir ikiziniz var, kabullenseniz iyi olur :)


julyet

mono zebra isimli; siyah beyaz, çeşitli resimlerden oluşan, ilk aylar sadece siyah ve beyazı ayırt edebilen bebekler için yapılmış oyuncakımsı :) bir şey var. ben kullanmadım bilmiyorum faydası olur mu? bebeğe kartları gösterip kartlar hakkında kısa hikayeler anlatıyormuşsunuz ne kadar oyalayabilir bilmiyorum? ama o aylarda efe de sürekli kucakta idi sanırım bu dönemi bu şekilde atlatmak gerekecek.


versus

İlk aylar için tavsiye edilen Monozebra kartlarını ben kendim çizmiştim, gayet de başarılıydı :) Ancak bazen bakıyordu bazense hiç ilgisini çekmiyordu. 


İlk aylarda birşeylerle ilgilenmesini beklemeyin bence. 3 aylıkken ana kucağına astığım çıngırak, renkli halka türü şeylere bakmaya, vurmaya, çekmeye başlamıştı. Bir de süslü oyuncaklardan ziyade evdeki basit şeylerle daha çok ilgileniyolar. Buzdolabı poşeti, pet şişe, tahta kaşıklar vs..

Benim oğlum o aylarda şimdiye nazaran daha bile iyi duruyordu, şimdi odadan çıkamıyorum, varın geleceği siz düşünün :)


CokBilmis

2 aylık çocuk için mi "Alışmış bu" diyorlar?

Ne kadar vicdansız insanlar ya?

2 aylık çocuk hiçbir şeye alışmaz. Bugün yaptığını yarın yapmaz. Emzik verseniz bile alışmaz, emziğini geri alsanız onu da yadırgamaz.

4. aya gelene kadar, anne karnındaki bebekten hiçbir farkı yok daha onların.

Alışacak diye korkmayın.

Ayrıca bebeği kucağındayken tüm ev işini yapan anneler de var. Ellerine bakarak uyuyan çocuğu varken, 1 sene mutfağa doğru düzgün giremeyen anneler de var (benim gibi) :)


oct4

benim kızım da öyleydi..fakat ben sizin gibi düşünmüyorum 40 ım cıkana kadar hıc mudahale edemedim anane babane teyzeydı derken huyunu suyunu anlayamadıgım bı bebek oluverdı. daha sonra herrkese ıtıraz ettım sanırım kalplerınıde kırdım belkı ama kızımla basbasa kaldım ve 1 hafta sadece dene yanıl yaptım  mesela uyandıgında aglardı ben hemen kucağıma almazdım konusurdum daha sonra kucagıma alırdım sımdı kızım 7 haftalık ve uyandıgında kendısı en az 15 dakıka kendı kendıne oynuyor oyun halısına koyuyorum aynalı bır oyuncagı var onunla en az 5 10 dakıka ılgılenıyor evet belkı 5 dakıka ne ıse yarıcak dıyebılırsınız ama o 5 dakıka yerı gelıyor merhem oluyor tabıkıde huyu suyu sureklı degısecek.. ama cocuguyla tek yasayan anneler ıcın kucak zor oluyor ev ısı cocuk butun yorgunluk annenın .. ama uyandıgında kucakta sevmektense buyuk bı yataga kendı karyolanınza mesela oraya gecırıp orda konusup oynayın ben cok faydasını gordum..Cevaplamak için Üye ol