Gece,uykusunda huzursuzluk

gamaca soruyor: 8

Merhaba

Kızım geceleri uykusunda "ııııııı" gibi sesler çıkarıyor sonrasındada bazen ağlıyarak uyanıyor ama bu sadece gece uykusu sırasında oluyor.Böyle bir durum yaşayanınız var mı bu durum neden kaynaklanıyor olabilir .Doktorumuz idrar yolu enfeksiyonundan olabileceğini  belirtti ama tahliller temiz çıktı.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CiciAnne

Ada da çok yorulduğunda derin uykuya geçiş esnasında inliyor. Bununla alakalı olabilir mi acaba?


gamaca

aslında bunuda düşündüm ,ama sakin gecen gündüz uykusunu güzel uyuduğu gecelerde de olabiliyor.


Zeytinlerinannesi

diş diyorum başka birşey demiyorum :)


EsraEA

Çocuklar büyüdükçe gündüz yaşadıkları gece uykularına yansıyor. Mesela çok yorulduğu günlerin akşamında mı böyle oluyor, ya da mesela parka çıktığı akşamları mı a çocuklarla birgün paylaştığında mı) ya da o gün tvde değişik birşey izledi onun akşamları mı?

Diş de 2 yaş civarı ciddi bir etken olabilir tabii. Dişi ekarte edebiliyorsan bunlara bir bak derim.haydimutfaga

kızım da her uyanışında ağlayarak uyanıyor


BercesteD

Ruya gorunce yazdiklarinizi yapiyor bizimki de. Ozellikle gun icinde cok hoplayip ziplamissa, televizyondaki birseyi kafasina takmissa, olmaz olmaz diyerek uyaniyor hatta!

2 yas civarinda azi disleri cikarmis. Doktorumuz bu konuda uyardi bugun bizi.


annevebebis

Bizde de aynı sorun var. Bazı geceler belki 10 kere ııııı uuuuu diyerek döneniyor, suratı ekşiyor, bazen de bu sesleri çıkarırken yüz üstü dönerek yatakta oturur pozisyona geçiyor. Bu durum çok yoruyor beni.


kiti

Aynı durumlar bizde de var hatta annevebebis'in dediği gibi yatakta oturur duruma geçiyor ve canı acıyormuşcasına ağlıyor
bizimki emmeye de çok alıştı canı sıkıldıkça istiyor eskiden gündüz hiç oralı olmazdı 1 ay önce orta kulak iltihabı oldu ogün bugündür gündüzleri de çekiştiriyor beni

 


Cevaplamak için Üye ol