Emzirdim hata mı ettim?????????????

piyanta soruyor: 1

10 aylık bir kızım var. Doğduğu gün sadece emzireceğim dedim. Öyle de oldu va sadece emzirdim. Emzik ve biberon almıyor. Uyurken memede uyurdu. Ancak değişik yollarla memesiz uyutabiliyorum.
Sorunum şu: 5 aylıkken gece sürekli uyanma isteği oldu meme verdim uyudu. Bu diğer gecelerde hep devam etti. Meme vermezsem gözleri kapalı kıvranıyor. Ve hiç birşey yatıştırmıyor. Memeyi alıyor ve hemen uyuyor ( yani susuyor)
10 aylık olduk ve durum aynı devam ediyor. Bazı geceler özellikle saat 3 ten sonra 30 dakkada bir ve hatta memeden yatağa koydurmuyor kendini Karnını doyursamda gene aynı. :((
Akdeniz anemisi tasıyıcısı oldugum için çok yorgunluk bana yaramıyor.
Bu durumda olup çözüm bulan veya fikri olan var mı arkadaşlar.....

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


piyanta

Arkadaşlar benim meme delisi kızım memeyi kendi isteği ile bıraktı. Kabuslar görüyordum nasıl bıraktıracağım diye hatta babayı hafta evden gönderecektim kıyamıyor kızına diye :)) Kızım ile sürekli konuştum. Annecim dedim meme seni bırakmadan sen onu bırak, bak meme acı olacak o zaman çok zor olacak annecim senin için. Sen artık büyüdüğün için meme bunu anlıyor ve senin mama yemen lazım ondan dolayı meme acı olacak. Bak ben emiyormuyum.... Deyip durdum :)) Sonuç kızım bir sabah mememi almadı:)) bazen gelgit yaşadı ancak emmesi için onu desteklemedim hazır bırakmışken. Tam 1 ay oldu ve artık memeden eser yok :))
Cevaplamak için Üye ol