Hamileyken saç kestirilmez mi?

feeling soruyor: 7

hamileyken saç kestirilmez  çocuğun ömrü kısa olur dediler içime kurt düştü aylardır kuaförün yolunu unuttum, saçlarım çalı süpürgesi gibi oldu. var mı bu konuda bilgisi olan?

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


MCA

hurafe evet ama ben çok pimpirikli bir tipim, ya bişey biliyorlarda söylüyorlarsa diye kestirmedim topladım hep. kırkım çıkınca kestirdim boyattım.


maramara

kestirdim ben de saclarımı. sonucta kıllarımızı da alıyoruz hamile iken :) kaştı,koltukaltı,bacaktı,orası burası derken baya baya yolunuyoruz; sacları uzatsak ne ki :))))
tırnaklarımızı da kesiyoruz. batıl inanç gibi geliyor bana da. allah tum cocuklarımıza uzun ve saglıklı omur versın.


eesrae

ben kestirdim bir kere insanın psikolojisini düzeltiyor bakımlı olmak,bir de yanlış bilgi vermiyim ama bana bir arkadaşım tırnakların yapı maddesi de aynı o zaman tırnaklarını da kesme demişti.benim k.v.de aynıydı kestirme diyenlerden hatta kestirdiğim gün gittim gösterdim saçlarımı:))


mehtaperkan

2 kez kestirdim benim kv birşey demesede çok bozuldu, batıl olan herşeye acayip inanır. Doğumdan sonra da çocuğun yüzüne sarı tülbent örtmedim diye hastaneye sarı tülbent yollamıştı, ben yine de örtmedim ve çok şükür sarılık falan da olmadı kızımda. Hamilelelikte saçın uzaması için vücut daha çok vitamine ihtiyaç duyar demişti doktorum, gereksiz gördüğümden kestirmiştim bende.


seres_esra

banada biraz saçma geliyor allah bebeğin ömrünü annenin saç kestirmesiylemi bağdaştırmış benim annem kardeşime hamileyken saçını kestirmiş takdiri ilahi çocuk 6 aylıkken öldü ömrü o kadarmış annemde psikolojik olarak etkilenmiş bana saçımı kestirtmedi hamileyken ama bence mantıklı değil tabi  boşver kestirme sende bi şey olmaz doğumdan sonra bi bakıma girersin :)


lalinmira

Benim pek batıl inancım yoktur ama bu konuda maalesef icim rahat etmemişti ve saclarım çalı süpürgesi gibiydi doguma giderken :) ama yine olsam yine kestirmem.. Sonuçta at kuyruğu yada toplayıp kullandım.. Bebeğim 20 günlükten soluğu kuaförde aldım ve baya kısalttım.. Sonuc olarak ben kestirmemistim..


polen

ilkinde kestirmemiştim ihtiyaç hissetmedim.ama ikinci hamileliğimde kokoşlukta zirve yapmıştım çünkü kızım doğunca pasaklılıkta zirve yapacağımı biliyordum.2 kez kestirdim,2 kez boyattım,bol bol süslendim.
Cevaplamak için Üye ol