FEBER YÖNTEMİ

Gocebe soruyor: 3

Uykusuz geçen bir gecenin ardından, bugün öğle uykusundan itibaren Ferber yöntemi uygulamaya başlayacağım. Bu konudaki tecrübelerinizi  paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


zskk

kızım 9 ay emdi 9,ayda kendi bırkatı emmeyi uyumak sorun olmaya başladı çünkü ece hep emerken uyuyordu
ferber yöntemini hiç duymadım okumadım çok sonra öğrendim ve fayadalı olduğunuda çok kişiden duydum. ben kendi kendime keşfettim koydum yatağına ışığı kapttaım ben de beşiğinin yanında oturdum sırtını kaşıdım karnını okşadım saçlarını okkşadım öyle öyle uyumaya alıştı şimdi ise arkdaşlarında gördüğü yöntemleri arada sırda uyguluyor eğer uykusu var ama uyuyamıyorsa bazen ayağında sall abeni diyebiliyor itiraz etmiyorum sallıyorum 10 dak.sonra ya uyuyor yada yatağıma geri yatır diyor ve biraz daha dönüp dolaşıyor uyuyor ama sala ve asla yanımda-yatağımda yatırmadım eceyi vicdanen rahatsızolsamda doğrusunun bu old. biliyorum çünkü sonra ayırmak hem anneye hem bebeğe çok ama çok zor oluyor....


okanumut

Mehtap merhaba,

Merak ettim ne durumdasınız, başarılı olabildiniz mi? Umarım herşey yolundadır..


tinkerbell

Feber yöntemini uygulayan arkadaşlara bir sorum olacak: bu methoda başladığınız günden itibaren gündüz uykularına yine eski methodlamı devam. Bu akşam Ege 20 dakika ağladıktan sonra uykuya daldı ama yarın gündüz yine kucağımda eskisi gibi pışpışlamalımıyım yoksa yatağa koyup uyumasını mı beklemeliyim?
Cevaplamak için Üye ol