Meme acısı

Elif_Ezel soruyor: 5

Gögüslerimin ucu çok fena yara acıyor.1-2 gün sadece sağsam sütüm azalırmı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


okanumut

O yaralar beni de bitirmisti:((
Daha rahat ediyorsaniz sagabilirsiniz bence..sutunuz azalsa bile tekrar artar da..bebeginiz cok kucuk cunku.. fakat pompalar da gogus ucu yaralarina sebep olabiliyor.. Bu ilk aylarda gogusler cok dolu oldugundan bebek memeyi kavrayamiyor, bu da yaralari daha cok arttiriyor..oncesinde pompayla biraz sagip, yumusatip, ucunu iyice cikarirsaniz cok daha rahat oluyor.. (ben de tamamen katiliyorum sagilan sutlerin kasikla verilmesi gerektigine-ama bir sureligine-)
Eger yarik seklindeyse, madecassol'den fayda gorebilirsiniz..mumkun oldugunca havayla temas ettirin, kapatmayin..bir de emzirirken bebek agzini kooocaman acmali..
Bildiginiz seylerdir muhtemelen bunlar da yine de yazmak istedim..


Loxodonta

Hemen E vitamini kapsülü kullanmaya başlamanı tavsiye ederim. Emzirdikten sonra kapsülü ufak yerinden delip göğüs ucuna sür, biraz bekle, cilt emiyor hemen. Emzirmeden önce silmene gerek yok. Benim de çok ciddi yaralarım oldu. Her emzirmeden sonra E vitamini kapsülü ya da bepanten ya da medela krem sürdüm. E vitaminini genelde yatarken sürdüm. Birkaç gün çok canım acıdı, hatta ayaklarımı yere vura vura emzirdim. Ama sonra bir anda geçiyor, sadece biraz sabır. Birkaç gün sütyen falan takmazsan da iyi olur.

Bir de tahinin üst kısmında biriken yağın da göğüs uçlarına sürülmesinin yaralara çok iyi geldiğini duydum. Kendim denemedim ama iyi geliyormuş.


semay

Göğüs ucu yaraları nedeniyle 3 defa mastit geçirip sonuncusunda operasyon geçirmek zorunda kalan birisi olarak tavsiye edeceğim şey kesinlikle kakao yağı.Aktarlarda satılıyormuş,emzirmeye başladığım gün getirmişlerdi,hiç kullanmamıştım.Yaralar oluştuktan sonra lansinoh,e vitamini,bephanten ne sürdüysem fayda etmedi ama ısrarla olayı modern tıpla çözmek isteyip, sürmek istememiştim.Tüm bu sıkıntıları yaşadıktan sonra tekrar yaralar oluştuğunda dayanamayıp kullandım ve şıp diye geçirdi.Yalnız sürünce biraz yakıyor.Bu kadar tecrübeli ve kakao yağını kullanan insan varken etrafımda bunca acıyı niye çektim diye çok üzülmüştüm.

Geçmiş olsun.


Tosuncuk

Merhaba

Bende bu konuda çok çektim.Annemin tesadüfen bulduğu ( tesadüfen diyorum çünkü biz araştırmadık kimse önermedi annem eczanenin rafında görüp almış) chicco hidrojel çatlak önleyici göğüs pedini öneririm.İçinde 10 tane var fiyatı 48 tl .Biraz pahalı ama zaten bir kutu bitince ben iyileştim.Şimdiye kadarda bir sorun yaşamadım.


GulcanDeniz

Benim de meme uçlarım yara olmuştu, daha doğrusu yarıklar olmuştu.
Çok acı veriyor sahiden.
Her emzirdiğimde bir havluyu ağzıma alıp ısırırdım acıdan. Çığlık atmak istiyordum ama oğlum korkar diye havludan çıkardım acısını :))

Lansinoh diye bir krem kullanmıştım, iyi gelmişti. Hem emzirirken daha az acı çekmemi, hem de meme uçlarımın iyileşmesini sağlamıştı.Cevaplamak için Üye ol